4sr_duben
V juniorském MS bude Řeháček závodit s podporou zkušeného Ježka

Český motocyklový talent Filip Řeháček, člen Brno Circuit Junior Racing Team, bude v nadcházející sezóně juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto 3 závodit v barvách svého stávajícího týmu IgaX Team. Navíc bude spolupracovat s Ondřejem Ježkem, takže premiéra jak se patří.

Po letošní úspěšné sezoně v níž Filip Řeháček odjel dva prestižní šampionáty - mistrovství Španělska Campeonato de España Cetelem de Velocidad v kategorii PreMoto 3 a European Talent Cup, nastoupí český závodník do světového šampionátu juniorů FIM CEV Repsol Moto3.

„Letošní sezóna pro mě byla obrovskou školou. Oba šampionáty jak mistrovství Španělska, tak mistrovství Evropy, byly parádně obsazené a měl jsem možnost nabrat zkušenosti od těch nejlepších evropských i světových jezdců,“ prohlásil Filip Řeháček při podpisu smlouvy na příští sezonu.

V mistrovství Španělska Filip obsadil skvělé osmé místo. Tento výborný výsledek podtrhuje i to, že jako jeden z pouhých čtyř závodníků bodoval v každém z osmi závodů. Mistrovství Evropy bylo neuvěřitelně dobře obsazeným šampionátem, počet závodníků se stabilně pohyboval vždy kolem padesáti a v některých závodech nastoupilo dokonce 56 pilotů. Filip se závod od závodu zlepšoval a ke konci šampionátu se mu už dařilo dojíždět na bodovaných místech.

Protože se na konci letošní sezony objevila možnost postoupit pro příští rok do mistrovství světa, proběhlo během posledního závodního víkendu ve Valencii několik jednání a nakonec došlo k podpisu smlouvy právě s IgaX Team.

Alex Martinez (manažer týmu IgaX Team) po podpisu smlouvy prohlásil: „Jsme šťastní, že s námi bude Filip pokračovat i v příští sezóně a že udělal důležitý krok do prestižního šampionátu, jakým MS rozhodně je. Za dobu, kdy je součástí našeho týmu udělal obrovský pokrok a já věřím, že i v MS dokáže dál pracovat stejným tempem a postupně se dostat mezi ty nejlepší jezdce. Já i celý náš tým uděláme maximum pro to, aby byla jeho příští sezóna minimálně tak úspěšná jako ta letošní.“

„Dostat se do mistrovství světa je pro mě jeden ze splněných snů,“ pokračoval Filip Řeháček. „Třebaže je to ''jen juniorský svět'', jeho kvalita je neuvěřitelně vysoká a každý rok se ukazuje, že piloti z předních pozic se neztratí ani v tom seniorském světovém šampionátu. V příští sezóně bych se chtěl hlavně učit a co nejrychleji se seznámit se svou novou motorkou. Poprvé po několika letech nepojedu na Hondě, ale na KTM. I když jedu stejnou specifikaci Moto 3, je to úplně jiný stroj, na který si budu muset zvykat. Měl jsem možnost absolvovat jednodenní test a bylo to skvělé, už se moc těším na další testování i na celou sezonu.“

Současně s účinkováním v mistrovství světa Filip oznámil další důležitou novinku, a to zahájení spolupráce s Ondřejem Ježkem, jedním z nejlepších současných českých motocyklových závodníků. Ondra bude už od zimní přípravy v roli Filipova trenéra a následně s ním absolvuje i celou příští sezonu. Tento stále ještě aktivní závodník má za sebou obrovské množství úspěchů a zkušeností, které pomohou Filipovi jak v přípravě, tak i během vlastních tréninků a závodů mistrovství světa.

„Už delší dobu jsem přemýšlel o tom, že bych některému z mladších jezdců rád vrátil to, co jsem se měl možnost za svou dosavadní kariéru naučit. Když se objevila možnost spolupracovat s Filipem, rád jsem tuhle výzvu přijal. Jsme přesvědčený, že Filip má velký potenciál a já se budu jako součást jeho realizačního týmu snažit předat mu co nejvíc z toho co umím. Cíl máme jasný, a to je seniorský svět. Cesta je to dlouhá a náročná, ale věřím, že se nám ji krůček po krůčku podaří zdolat,“ uvedl Ondřej Ježek.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist