Smržova závodní premiéra v BSB

Český jezdec Jakub Smrž má za sebou první dva závody britského superbikového šampionatu. Zatímco v první dnešní jízdě pro defekt svého motocyklu závod z průběžné 8. pozice bohužel nedokončil, tak 2. jízdu dojel jako 15. a připsal si tak 1 bod, ostatně jako první Čech v historii tohoto seriálu vůbec.

Ze třetí pozice startující Kuba Smrž vystartoval do své první "britské" jízdy velmi dobře a ze začátku jezdil na 2. místě. Pak ale začal Kuba ztrácet kvůli malé přilnavosti pneumatik a ze 4. místa se propadl až na 9. Později se mu bohužel zakouřilo z motoru jeho Aprilie a to byl předčasný konec první jízdy.
V přestávce měl tým "Splitlath Redmond" hodně práce, aby připravil Smržův motocykl na jízdu druhou. V ní startoval Kuba Smrž ze 13. pozice - v BSB se startuje dle nejlepších dosažených časů každého jezdce z první jízdy - a po 5 kolech se usadil na místě 15. a na něm také projel cílem.

„Byl to těžký víkend, ve kterém jsem se snažil najít jistotu na motorce .V prvním závodě jsem od začátku bojoval s pneumatikami, což mě vyřadilo z boje o čtvrtou pátou pozici. Vzhledem k následné poruše motoru jsem ale musel závod ukončit. I v druhém závodě jsem měl dobrý start, ale vzhledem k nevyzkoušenému nastavení nového motoru bylo neřešitelné udělat na trati více. Celý víkend byl otázkou toho, že jsem se sžíval s motorkou, jejím nastavením. První zkušenost s BSB jsem si ale užil. Je to těžký šampionát a my jsme zvládli alespoň dobrou kvalifikaci, na čemž musíme stavět.“ zhodnotil na svých webových stránkách svou "britskou" premiéru Jakub Smrž.
Vítězem první jízdy v Assenu se stal Shane Byrne - na snímku - před Joshem Brookesem a Alexem Lowesem. Čtvrtý dojel výborný Ital Luca Scassa a Top-5 dokompletoval japonský veterán Nori Haga. Lídr šampionátu Hill kolidoval v zaváděcím kole s jedním z mechaniků a poškodil svůj motocykl Yamaha. Ten se sice podařilo opravit, Hill ale startoval ze zadní pozice startovního roštu a v závodě později havaroval...
Jelikož i ve druhé jízdě Tommy Hill nevyhrál, a naopak se z vítězství radoval Josh Brookes před Shane Byrnem a Alexem Lowesem - na snímku - když Hill skončil až čtvrtý - a Top-5 dokompletoval Tommy Bridewell, tak se pochopitelně změnilo i pořadí v šampionátu.
Showdown nyní vede Brookes se ziskem 570 bodů o 2 body před Byrnem (568). Na třetí místo se propadl Hill, který má bodů 548. A. Lowes je čtvrtý (534), M. Laverty pátý (532) a Bridewell na šestém místě má 521 bodů.