Lee Richardson zahynul po pádu v polské lize

Mezi motocyklové závodníky znovu sáhla smrt. V nedělním závodě polské extraligy ve Vratislavi se zabil bývalý juniorský mistr světa Lee Richardson. Bylo mu třiatřicet let. Britský plochodrážník byl dobře znám i českým fanouškům, startoval v barvách Pardubic a byl i na soupisce pražského Olympu.

Lee Richardson zahynul po pádu v polské lize
Tragédie se udála během extraligového utkání Sparta Vratislav – Marma Rzeszowve třetí jízdě. Při výjezdu z první zatáčky si v souboji o druhé místo sebe zavadily motocykly Richardsona, Poláka Jedrzejaka a Švéda Lindgrena. Jediný Brit havaroval, už na rovince narazil do mantinelu a zůstal bezvládně ležet na dráze. Lee utrpěl podle polského deníku Fakt rozsáhlé vnitřní krvácení a další zranění, a i když byl okamžitě převezen do nemocnice, jeho život už se nepodařilo zachránit. Srdce mu přestalo bít během operačního zákroku. Rozhodčí závodu vydal prohlášení, že viníkem havárie byla sama oběť a ligové utkání i přes tuto tragédii pokračovalo dál. Možná i proto, že nehoda na první pohled nevypadala tak hrozivě (podobných pádů jsou během plochodrážních závodů stovky ročně).
Richardson patři k nejlepším britským jezdcům posledních let, mnohokrát svou zemi u různých příležitostí reprezentoval. Kdysi startoval i v prestižním seriálu Grand Prix a například v polské Bydhošti v roce 2005 vybojoval stříbrný věnec. Dařilo se mu také v britském Cardiffu v roce 2004, kdy byl třetí. Jeho dalším velkým úspěchem byl titul juniorského mistra světa 1999. Čest jeho památce!

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist