MMČR Flat track – Sezonu zahájí už v pátek první závod v Pardubicích

Nová sezona Mezinárodního mistrovství české republiky ve Flat Tracku klepe na dveře. Už tento pátek 21.dubna se kompletní domácí špička, i významná skupina zahraničních jezdců, porve o první body do otevřeného šampionátu naší země. První měření sil je na programu v Pardubicích, následovat bude dalších sedm závodů obsáhlého seriálu a jeden čistě veteránský. Šampionát nabídne také jednu novinku. Historicky poprvé se v něm objeví junioři startující v kategorii FT Young.

Tuzemský šampionát ve flat tracku patří mezi nejprogresivnější motoristické seriály v Čechách. Jeho jezdecká základna za poslední roky významně posílila a těšit se může také ze stále většího diváckého zájmu. První závod plánovaný s termínem 21.dubna rozdá v Pardubicích od 17:00 hodin první karty do bojů o republikový primát. Na startu přitom nebude chybět kompletní česká reprezentace. Za obhajobou domácího titulu vyrazí Ervín Krajčovič, jenž se bude chtít dobře naladit také před startem závodů mistrovství světa, v němž loni dosáhl na historický bronz. Ve startovní listině ho doplní další dva reprezentanti Ondřej Svědík a Tomáš Kolařík.

Nejen trio českých zástupců ve světovém šampionátu bude na východě Čech čelit celé řadě rychlých jezdců ze zahraničí. MMČR ve Flat Tracku bude letos pravidelně hostit maďarské reprezentanty. „Maďaři přesouvají část svého šampionátu na naše dráhy, čímž chtějí zkvalitnit vlastní šampionát a tamním závodníkům nabídnout možnost poměření se se světovými jezdci,“ komentuje situaci promotér českého flat tracku a reprezentační manažer Pavol Pučko.

„Kromě Maďarů se ovšem na dráze v pardubickém Svítkově představí i další zahraniční závodníci se zkušenostmi z mistrovstvím světa. Hledat v tuto chvíli favorita na vítězství v závodě, potažmo na titul, je tak velmi obtížné,“ dodává Pučko. O Mistrovský primát se ovšem bude v Pardubicích závodit také v kategorii FT Classics a nově zřízené FT Young určené juniorským závodníkům. Český flat track si tak zmíněným krokem vytváří potřebné podhoubí, z nějž by chtěl ve střednědobém horizontu vychovat mladé reprezentanty pro český i světový šampionát.

Závod v Pardubicích je pro elitní jezdce důležitou prověrkou před mistrovstvím světa. Jeden z jeho závodů bude totiž 23.září hostit právě stadion v Pardubicích.

Na páteční závod vás tímto srdečně zveme. Těšit se můžete nejen na skvělý sportovní zážitek, ale také na komentář tradičního speakera celého MMČR ve Flat tracku Jana Mroviece.

Startovní listina:

FT1

#2 Attila Tóth (HU)
#11 Michal Hloušek
#15 František Irmiš
#16 Richard Biel (HU)
#22 Ondřej Svědík
#24 Jiří Kraus
#25 Klaus Mayr (AUT)
#30 Zsolt Biel (HU)
#34 Ervín Krajčovič
#35 Michael Schmid (AUT)
#37 Jacopo Invernizzi Calori (HU)
#49 Tamás Miklósy (HU)
#69 Michal Špaček
#85 Marek Zvědělík
#93 Yasmin Poppenreiter (AUT)
#184 Kamil Peuker
#193 Tomáš Kolařík
#666 Sebastian Thalheim (GER)

FT Classics

#6 Jiří Slezák sen
#14 Lukáš Pokorný
#27 Radovan Bednář
#36 Jiří Mikšovský
#39 Michal Bořuta
#41 Karel Marek
#66 Andreas Steinhofer (GER)
#69 Michal Špaček
#77 Martin Veselý
#91 Petr Kolář
#96 Aleš Vančura
#101 Jakub Sluka

FT Young

#14 Matěj Gebert
#22 Damian Kolář
#25 Stanislav Kohout
#68 Barbora Šondová
#76 Vít Sochůrek
#93 Adam Nejezchleba
#111 Tomáš Svoboda
#152 Tereza Kohoutova
#223 Šarlota Švábová

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist