KTM pojede v Americe se čtyřmi jezdci

KTM oznámilo složení týmu Red Bull KTM Factory, který bude rakouskou fabriku reprezentovat na amerických motokrosových šampionátech v příštím roce. Mezi čtyři vyvolené patří Američan Ryan Dungey, Němec Ken Roczen, Francouz Marvin Musquin a australský nováček Dean Ferris.

KTM pojede v Americe se čtyřmi jezdci
Rodák z Minnesoty Ryan Dungey pojede v sedle motocyklu KTM 450 SX-F Factory Editiontřetím rokem po sobě. Motorka byla navržena speciálně pro Dungeyho a stala se základem pro stroje, kterou budou používat všechny továrnou KTM podporované týmy. Tedy pochopitelně i Dungeyho týmový kolega pro třídu do 450 ccm Ken Roczen. „Příští sezona bude nesmírně těžká, protože do čtyřistapadesátek se přesunulo mnoho mladých, rychlých a talentovaných jezdců,” komentuje situaci čerstvě čtyřiadvacetiletý Dungey, loňský motokrosový mistr USA. “To znamená, že musíme být o jeden stupínek lepší, spolehlivější a rychlejší než v letošním roce. Půjde o moji třetí sezonu s týmem Red Bull KTM a továrna na nás tlačí, abychom vybojovali americký superkrosový titul. Mým cílem je vyhrát co nejvíc závodů, a když to nepůjde, tak alespoň co nejvíce podií. Zkrátka být dostatečně konsistentní, aby to stačilo na titul.“ 
Americký superkrosový seriál, který je už několik let oficiálně vyhlašovaný také jako mistrovství světa, začne 5. ledna na Angel Stadium v kalifornském Anaheimu. Bude to poprvé, co na motocykl 450 ccm z obvyklé dvěstěpadesátky naskočí německý supertalent Ken Roczen. Už to pochopitelně několikrát úspěšně zkoušel, ale teprve teď půjde o "full-time job". Roczen dokonce v několika vybraných závodech zkoušel stroj KTM 350 SX-F, ale s tím už je konec. Jeho náčiním bude identický motocykl, jako bude mít Dungey, to jest KTM 450 SX-F Factory Edition. „Opravdu se na to moc těším, jezdit prestižní kategorii jak v americkém superkrosovém, tak později v roce i ve venkovním šampionátu, bylo mým snem už odmala. Na větším motocyklu se cítím opravdu dobře, s přechodem nebude žádný problém. Vím, že konkurence bude silná, ale mým cílem je být víkend co víkend vepředu. Ve své přípravě jsem letos hodně změnil, takže vím, že na to budu mít.,” uvedl před startem ostré superkrosové sezony v zámoří Roczen. 
Mnoha boji prověřený Francouz Marvin Musquin pojede pro KTM opět třídu 250 SX, šampionát východního pobřeží.  Letos vyhrál v  této sérii čtyři závody a celkově skončil druhý. Pro rok 2014 má tedy rychlý Francouz jediný cíl: tento superkrosový šampionát vyhrát. "Stoprocentně. Mám už dost zkušeností, rozhodnosti, znám všechny tratě. V roce 2012 jsem jezdil na západním pobřeží a skončil tam třetí celkově, letos mi titul těsně, až v posledním závodě, unikl na východě. Nemám jinou možnost, než příští rok konečně vyhrát,"  uvedl Musquin, kterého ve dvěstěpadesátkách doplní nováček v týmu KTM Dean Ferris. Třiadvacetiletý Australan, známý z mistrovství světa MX2, měl pro příští rok postoupit na Yamaze o třídu výš, ale zrušil už podepsanou smlouvu s britským manažerem Dixonem a zamířil do zámoří. Ferris pojede sérii 250 SX na západním pobřeží a pak hlavní seriál AMA Motocross 2014 na stroji KTM 250 SX-F.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist