Velká cena Švýcarska: Kvalifikace pro Cairoliho a Seewera

Pole position pro Velkou cenu Švýcarska, patnáctý závod motokrosového mistrovství světa, získali osminásobný šampion a tovární jezdec KTM Ital Antolio Cairoli (MXGP) a domácí Jeremy Seewer na Suzuki (MX2).

Velká cena Švýcarska: Kvalifikace pro Cairoliho a Seewera

Za slunečného počasí a teplot okolo 23 stupňů se odehrály tréninky a kvalifikace na motokrosovou Velkou cenu Švýcarska. Trať ve Frauenfeldu-Gachnangu s tvrdým povrchem měří 1560 metrů a byla vystavěna speciálně pro tuto příležitost. Nikdo z jezdců ji proto neznal, což byla pro všechny účastníky Grand Prix velká výzva.

Holeshot kvalifikačního závodu třídy MXGP získal Španěl Jose Butron (Marchetti Racing KTM), kterému starty tradičně jdou na jedničku. Za ním se vyvezl Ital Antonio Cairoli (Red Bull KTM Factory), který se opět po experimentech v Lokti s třistapadeátkou (KTM350SX-F) vrátil k osvědčenému motocyklu o sto kubíků silnějšímu. Nicméně ještě v prvním kole podlehl skvěle jedoucímu Belgičanovi Clementu Desalleovi (Monster Energy Kawasaki Racing Team). Butron v čele nebyl schopen nasadit a držet rychlé tempo, vyloženě špuntoval zbytek pole. Nakonec se propadl až na desáté mésto.

Trať byla ráno bahnitá, odpoledne už ale vyschla a vytvořila se hluboká koryta, což vyhovovalo vyloženě technickým jezdcům, jakými jsou Cairoli a Desalle. Souboj starých psů nakonec vyhrál Cairoli, Desalleho před finišem ještě dostal i neskutečně zrychlující Slovinec Tim Gajser (Honda Gariboldi). Devatenáctiletý vedoucí muž šampionátu třídy MXGP se chvíli učil trať a optimální stopu, pak ale zabral a předjel šest jezdců před sebou. Jako čtvrtý bude místo na startu nedělních závodů vybírat Rus Jevgenij Bobryšev (Team HRC Honda) a jako pátý Belgičan Jeremy Van Horebeek (Monster Energy Yamaha Racing Team). Nedařilo se obhájci titulu Francouzi Romainu Febvreovi (Monster Energy Yamaha Racing Team), který skončil až devátý. Cairoli získal letos teprve druhý holeshot a zdá se, že po zranění zase nabírá starou formu.

Nováček v seriálu mistrovství světa, britský supertalent Conrad Mewse (Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing), získal holeshot kvalifikačního závodu dvěstěpadesátek, před Italem Ivem Monticellim (Marchetti Racing KTM) a domácím favoritem Jeremym Seewerem (Team Suzuki World MX2). Mewsemu trať vyloženě sekla a brzy si vytvořil malý náskok. Pak mu ale ztichl motor jeho Husqvarny a nejlépe rozjetý závod jeho kariéry pro něj předčasně skončil. Pro Seewera, druhého jezdce tabulky seriálu, nebyl problém rychle se dostat do čela a zvítězit se suverénním náskokem 13 sekund na Američana Thomase Covingtona (Husqvarna) a 18 sekund na továrního jezdce TM Itala Samuele Bernardiniho. Ve Švýcarsku opět nejede lídr šampionátu Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), který doléčuje zraněnou klíční kost. Nedělního závodu se nezúčastní ani vítěz z Lokte, Francouz  Dylan Ferrandis (Monster Energy Kawasaki Kawasaki Racing Team), který si po pádu v měřeném tréninku zlomil ruku.    

Výsledky kvalifikačních závodů GP Švýcarska

MXGP: 1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 23:54.804; 2. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:06.361; 3. Clement Desalle (BEL, Kawasaki), +0:15.281; 4. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:19.126; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:19.676; 6. Jordi Tixier (FRA, Kawasaki), +0:21.440; 7. Maximilian Nagl (GER, Husqvarna), +0:22.859; 8. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +0:24.953; 9. Romain Febvre (FRA, Yamaha), +0:26.282; 10. Jose Butron (ESP, KTM), +0:28.379.

MX2: 1. Jeremy Seewer (SUI, Suzuki), 24:30.437; 2. Thomas Covington (USA, Husqvarna), +0:13.221; 3. Samuele Bernardini (ITA, TM), +0:18.721; 4. Ivo Monticelli (ITA, KTM), +0:20.202; 5. Brent Van doninck (BEL, Yamaha), +0:21.015; 6. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +0:24.072; 7. Pascal Rauchenecker (AUT, Husqvarna), +0:26.844; 8. Iker Larranaga Olano (ESP, KTM), +0:27.572; 9. Benoit Paturel (FRA, Yamaha), +0:28.403; 10. Calvin Vlaanderen (NED, KTM), +0:30.153.


Velkou cenu Švýcarska
Weather conditions: Sunny

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist