Ukrajinská GP byla zrušena

Politika zase jednou zamíchala motoristickým sportem. Ukrajina nebude kvůli výbušné situaci na svém území pořádat již naplánovaný a schválený závod motokrosového mistrovství světa, který se měl jet v Dimitrově u Doněcku 17. srpna. Právě tam v těchto dnech proruská domobrana útočí na ukrajinské úřady a správní budovy.

Ukrajinská GP byla zrušena
Prezident promotérské organizace Youthstream Giuseppe Luongo se spolu s prezidentem FIM Vitem Ippolitem dohodli, že Ukrajina dostane šanci v příštím roce, pokud se tam politická situace uklidní. Ostatně smlouvu na pořádání motokrosového MS se zástupci regionu Doněck a starostou města Dimitrova Ruslanem Trebuškinem podepsali před sezonou na tři roky. Trať v Dimitrově byla nedávno kompletně renovována kvůli závodům již zaniklého seriálu MX3. V kalendáři motokrosového mistrovství světa tak nyní zejí dvě díry. Kromě zrušené Ukrajiny, za kterou se usilovně hledá náhrada,  se dosud neví, kde se pojede Velká cena přidělená na 3. srpna Belgii. Připomeňme si, že známá trať Loketské Serpentiny přivítá nejlepší motokrosaře světa 27. července.
Ze světa motokrosu přišla ještě jedna zpráva. Osmnáctiletý americký mladíček Thomas Covington natolik přesvědčil o svých kvalitách v dosavadních třech odjetých Velkých cenách, že s ním stáj CLS Kawasaki Monster Energy podepsala smlouvu nejen na tento, ale i příští rok. Talent z Alabamy jezdí třídu MX2 a hned v úvodním nočním závodě v Kataru vystoupil na podium. Na zelených strojích závodí od začátku své kariéry, to jest osm let. Kawasaki to letos ve třídě MX2 svědčí, když Švýcar Arnaud Tonus šampionát vede a Francouz Dylan Ferrandis je průběžně třetí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist