Trápení Hondy: Nagl in, Bobryšev out

Team HRC Honda má letos pech. Německý motokrosař Max Nagl se po skvěle rozjeté sezoně těžce zranil a v kolotoči mistrovství světa třídy MXGP už několik týdnů chybí. Když Honda ohlásila jeho návrat, zranil se zase její druhý jezdec, Rus Jevgenij Bobryšev.

Trápení Hondy: Nagl in, Bobryšev out
Šestadvacetiletý Bavorák Nagl se zranil před nizozemskou Grand Prix ve chvíli, kdy byl v mistrovství světa třídy MXGP s jednou vyhranou jízdou pátý celkově. Během přípravy v Nizozemsku se zapojil do ošklivé hromadné nehody pěti jezdců na trati v Eerselu a byly mu diagnostikovány zlomeniny menších kůstek v obou rukou. Očekávalo se, že by se na tratě Grand Prix mohl vrátit uplynulý víkend v italské Maggioře, ale rekonvalescence se nakonec protáhla a Nagl si poprvé zazávodí až před svými domácími fanoušky nastávající víkend na Velké ceně Německa v Teutschenthalu. To bude přesně dva měsíce od svého zranění. „Přestávka byla bohužel delší, než jsme původně doufali, ale návrat právě v Teutschenthalu před desítkami tisíc fanoušků, to bude něco. V Teutshenthalu je vždy ta nejlepší a nejbouřlivější atmosféra, člověk úplně cítí dech diváků okolo trati,” uvedl Nagl.
Šéf HRC Roger Harvey na místo náhradníka za zraněného Nagla nikoho po celou dobu jeho vyřazení nepovolal, a tak se stalo, že Bobryšev odjel většinu Grand Prix sám. Ve Velké Británii dokonce kvůli problémům s vízy nestartovala Honda vůbec. A když se schylovalo, že v Německu nastoupí Honda po hodně dlouhé době komplet, přišla druhá jízda Velké ceny v Maggioře a další velká smůla. Hned po startu za třetí zatáčkou Bobryšev před sebou uviděl uprostřed trati padajícího jezdce, zpomalil a chtěl se mu vyhnout. A v tom přišla rána, když do něj zezadu narazil jiný jezdec. Hned bylo vidět, že je zle. Nejhůře to odnesla levá noha, která je zřejmě nadvakrát zlomená. Rus, který první jízdu dokončil na výborném pátém místě, byl ihned převezen do nemocnice, kde byl operován. Je dlouho bude v kolotoči mistrovství světa chybět, se zatím neví, ale je klidně možné, že se letos na tratě už vůbec nevrátí.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist