Tovární tým KTM vstupuje do motokrosového MS se 4 jezdci

Příprava na sezóna 2023 je v plném proudu a favorizovaný tým motokrosového mistrovství světa Red Bull KTM Factory Racing se připravuje na Sardinii a ve východním Španělsku, protože první podnik z 19dílného seriálu, se rychle blíží. Velká cena Argentiny na trati Villa La Angostura je na pořadu už 11. až 12. března.

KTM zahájí další sezónu bez úřadujícího světového šampiona dvěstěpadesátek, Francouze Toma Vialleho, který odešel do zámoří a čeká ho debut v šampionátu AMA 250SX Supercross. Týmový manažer a jezdecká legenda Tony Cairoli spolu s trenérem Joelem Smetsem nyní pracují se třemi jezdci do dvaceti let, kteří mají Vialleho ve dvěstěpadesátkách nahradit. Ital Andrea Adamo a Belgičané Sacha Coenen s Liamem Evertsem testovali a zdokonalovalai závodní nastavení strojů KTM 250 SX-F na italském ostrově Sardínie. V případě šestnáctiletého Coenena, který je Smetsovým chráněncem, bude rok 2023 jeho nováčkovským obdobím ve světové třídě MX2. Osvědčený Nizozemec Jeffrey Herlings, který vloni přišel o celou sezonu kvůli zranění, se připravuje na svůj sedmý rok v premiérové třídě MXGP se svým strojem KTM  450 SX-F ve Španělsku. Má na svém kontě tituly z let 2018 a 2021 a je na dosah historického rekordu co se týče počtu vítězství v závodech Grand Prix.

Adamo (na spodním snímku) je bývalý mistr Evropy a v letošní rok je pro něj třetím na úrovni v seriálu MS MX2. V konečném pořadí roku 2021 zakončil jako čtrnáctý, vloni už byl na motorce GasGas v Mantově na pódiu a celkově skončil osmý. Mladík je pod drobnohledem Red Bull KTM již nějakou dobu. Jeho týmový kolega Everts má jedno obrovské štěstí, že jej vedou dvě generace šampiónů, otec Stefan (desetkrát mistr světa) a děda Harry (čtyřikrát mistr světa). Dokázal se prosadit v mistrovství Evropy EMX125 a EMX250, pak na na plný úvazek začal závodit v mistrovství světa MX2 v týmu DIGA Pro Motocross KTM. Everts a Cohen budou prvními Belgičany v továrním týmu KTM od doby Kena De Dyckera téměř před deseti lety.

Andrea Adamo: „Je to opravdu skvělá zpráva a pro mě splněný sen. Je to jeden z nejlepších závodních týmů na světě, takže jsem nadšený a hrdý, že mám tuto příležitost. Už teď se těším na rok 2023. Tony Cairoli na tom má samozřejmě velký vliv a je skvělé, že mohu dát Itálii dalšího továrního jezdce v Grand Prix. Chci poděkovat celé rodině Red Bull KTM Factory Racing za tuto šanci."

Liam Everts: „Tento rok to bude nová a velká výzva! Je to můj sen, který se nyní plní a je to skvělá příležitost být součástí Red Bull KTM. Budeme společně tvrdě pracovat a soustředíme se na konečný výsledek. Už se na to těším."

Osmadvacetiletý Jeffrey Herlings má v kapse čerstvě prodlouženou smlouvu na roky 2024 a 2025. Ve třídě MXGP pojede jako jediný jezdec v barvách týmu Red Bull KTM Factory Racing: „Jsem hladový, už abych se vrátil k závodění. Ta zdravotní přestávka byla příliš dlouhá. Rok 2022 byl těžký, ale jakmile jsme se rozhodli zotavit se z problémů a soustředit se na rok 2023, měl jsem před sebou jasné datum a cíl. A ten cíl se blíží. Vím, že budu potřebovat nějaký čas na trati, abych se dostal do závodné pohody, Mým plánem je během sezóny se nusále zlepšovat. Teď jsme se po covidové pandemii poprvé po třech letech vrátili k něčemu, co se dá nazývat normálním šampionátem. Chci to zkusit a vrátit se do nejlepší formy. Vím, že se tým kolem mě docela změnil, ale cíle v závodění zůstávají vždy stejné."

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist