Start MS se blíží, Petr Polák už trénuje na Hondě

Motokrosové mistrovství světa 2022 začne už za 14 dní, a ne zrovna někde v tropech, ale v Anglii, kde bude ještě pořádná zima. Britská Velká cena na populární trati Matterley Basin bude debutem Petra Poláka v novém týmu a na novém motocyklu. Český jezdec už se tvrdě připravuje na novou sezonu v barvách týmu JM Honda Racing.

Po úvodu v Británii se kolona šampionátu přesune do přece jen příjemnějšího klimatu, druhá Grand Prix se podle upraveného kalendáře jede 6. března v Italské Mantově, až pak se bude cestovat do daleké Argentiny, kde se 20. března uskuteční Velká cena ve Villa La Angostura na tamním vulkanickém písku u andských jezer. Nezvykle brzký úvod seriálu nutí týmy a jezdce urychlit přípravu.

Petr Polák, který v zimní přestávce přestoupil ze švýcarského týmu Hostettler Yamaha do JM Honda Racing, pojede opět třídu MX2, zatímco jeho týmoví kolegové, Ital Ivo Monticelli a Němec Henry Jacobi, se zaměří na silnější MXGP. JM Honda Racing je známý tím, že ho vede belgická motokrosová legenda Jacky Martens. Třiapadesátiletý manažer z Lommelu se stal mistrem světa pětistovek v roce 1993 a má na svém kontě 17 triumfů v závodech Grand Prix. V dubnu jednadvacetiletý Petr Polák, který vloni obsadil v konečném pořadí MS dvěstěpadesátek 21. pozici se ziskem 78 bodů a může se pochlubit několika umístěními v nejlepší patnáctce, už má za sebou kvalitní trénink ve španělském Red Sand Parku, odkud uložil pár fotek na svůj Facebook. „Je to vždy čistá radost se sem vrátit,“ napsal k tomu.

V zimní přestávce bylo rovněž zajímavou otázkou, jak se vypořádá KTM s odchodem devítinásobného mistra světa, Itala Antonia Cairoliho. Rakouská fabrika nekoupila jiného jezdce, přišlo ale rozhodnutí, že Cairoliho místo v té části továrního týmu, který spravoval manažer Claudio DiCarlo, zaujme Španěl Jorge Prado (na snímku st. číslo 61). A pojede motocykl značky Gas Gas. Ta patří, jak známo, do portfolia KTM. V oficiálním Red Bull KTM Factory Racing týmu tak zůstane pro třídu MXGP jen úřadující mistr světa Nizozemec Jeffrey Herlings, ve dvěstěpadátíkách se pokusí na titul z roku 2020 navázat Francouz Tom Vialle. Jednadvacetiletý Prado je dvojnásobným mistrem světa třídy MX2 a obecně je považován za jednoho z největších motokrosových talentů vůbec. Claudio DiCarlo se bude rovněž ve dvěstěpadesátkách starat o Itala Mattiu Guadagniniho a Němce Simona Langerfeldera. Z KTM také přišla zpráva, že Herlings je po další operaci. Tentokrát mu dávali dohromady patní kost levé nohy, kterou si zlomil při banální nehodě během tréninku ve Španělsku. Operaci osobně prováděl vyhlášený dr. Stefaan Verfaillie v Belgii a dopadla údajně dobře. Herlingsův start v Matterley Basin by neměl být ohrožen.

 


 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist