Předběžný kalendář MS 2022, Loket opět v v červenci

Velice ambiciózní jsou plány FIM a promotéra Infront pro motokrosové mistrovství světa 2022. Seriál má naplánován dvacet podniků, Grand Prix České republiky na trati v Lokti byl přidělen tradiční  termín 16. a 17. července. Uvidíme, co s předběžným kalendářem napáchá vzrůstající další vlna koronavirové pandemie.

Světový seriál by měl začít už 19. a 20. února v britském Matterley Basin, poté se celý cirkus Grand Prix přesune na jih Ameriky do Argentiny. Třetí podnik mistrovství světa sice zná termín 20. března, ale ne stát, ani trať. To bude teprve oznámeno. Poté už budou poměrně rychle po sobě následovat Velké ceny Nizozemska (Oss), Trentina (Pietramurata), Lotyšska (Kegums), Ruska (Orljonok), Sardinie (Riola Sardo), Španělska (intu Xanadu Arroyomolinos), Francie (Ernée) a Německa na populárním Teutschenthalu.

Následně by měli jezdci a týmy ještě před západočeskými Loketskými serpentinami odletět na dva podniky do daleké Indonésie. Na Českou Grand Prix, čtrnáctý sávod sezony, navážou Flandry v písečném pekle belgického Lommelu a skandinávské turné, včetně už několikrát odloženého Finska na nové trati u silničářského KymiRingu. Ani místo závěrečného kola seriálu dosud nebylo určeno, mělo by se ale odjet v termínu 17. a 18. září, tedy mnohem dříve než letos. Motokros národů (Monster Energy FIM Motocross of Nations) čeká příští rok trať Red Bud ve Spojených státech amerických a v ruském Krasnodaru se uskuteční Motokros evropských národů (Motocross of European Nations) 2. října. V termínu 28. srpna 2022 se odjede juniorské motokrosové mistrovství světa na finské trati Vantaa.

 

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)
Michal Kohout - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist