Kawasaki vsadila na mládí, Strijbos zpět u Suzuki

Přestupový kolotoč v motokrosovém mistrovství světa se točí dál nezměněnou rychlostí. Jasno už je u Kawasaki, která podepsala dva mladíky, Švýcara Arnauda Tonuse a Itala Alessandra Lupina, do třídy MX2. Suzuki naopak ohlásila návrat svého ztraceného syna Belgičana Kevina Strijbose.

Kawasaki vsadila na mládí, Strijbos zpět u Suzuki
Team CLS MX2 Monster Energy Kawasaki Pro Circuit si pro příští sezony zajistil dva mladé jezdce. Budou jimi asi nejlepší Švýcar posledních let Arnaud Tonus a Ital Alessandro Lupino. Podepsali na dva roky a pojedou šampionát MX2. Oba letošní jezdci této squadry Tommy Searle a Joel Roelants museli odejít o třídu výš, protože pro MX2 už nesplňovali věkový limit. Brita Searleho čeká debut v MS MX1 v barvách stávajícího týmu, Belgičan Roelants odešel k Monster Yamaze. Majitel týmu Jean Jacques Luisetti zareagoval bryskně a dojednal si služby dvou jedenadvacetiletých mladíků, kteří tedy vzhledem ke svému věku budou moci jet MS MX2 ještě dva roky. S Tonusem Luisetti jednal už od Grand Prix Portugalska a ke konečné dohodě došlo během Motokrosu národů v belgickém Lommelu. 
Arnaud Tonus (na horním snímku se st. číslem 7), na yamaze pátý celkově v hodnocení MS MX2 v roce 2011, měl letos problémy s častými zraněními, musel řadu závodů vynechat, ale podiem na poslední Grand Prix sezony v Německu jasně prokázal svůj potenciál. Podle Luisettiho může dokonce zaútočit už v příští sezoně na titul. „Arnaud se právě zotavuje s dvojnásobné zlomeniny (holenní i lýtková kost), už ale začíná lehce cvičit a plavat a bude schopen začít testovací proces na své Kawasaki KX250F v prosinci. Bude to jeho pátý ročník mistrovství světa. Jeho nový kolega Alessandro Lupino přichází od Husqvarny-Ricci a je od roku 2010 stálým jezdcem první patnáctky MS. Ten už na novém motocyklu začal trénovat. Než začne v sobotu 2. března 2013 nový ročník MS nočním závodem v Kataru, představí se ještě naši jezdci na několika závodech v Evropě,“ nechal se slyšet Luisetti. Zajímavostí je, že Tonus podepsal smlouvu na nemocniční posteli...
Alessandro Lupino: “Můj sen, stát se členem týmu Kawasaki CLS, se stal skutečností. Můj první motokrosový bike byla v roce 2003 Kawasaki 85 ccm a ta mi hned krásně sedla do ruky. Takže jsem rád, že jsem zpátky u ‚zelených‘. Vím, že KX250F má velký potenciál a myslím, že mám před sebou rozhodující skok ve své kariéře. Mám celou zimu na to, abych se adaptoval, testoval a trénoval na motocyklu. Přesunujeme se teď na několik měsíců do Holandska a to je dobře, protože vím, že mám slabinu v jízdě v písku a tam se to dá co nejrychleji odstranit.”
V Čechách dobře známý Kevin Strijbos posílí pro rok 2013 tým Rockstar Energy Suzuki a pojede opět MS MX1. Ve svém třetím roce v nejprestižnějším motokrosovém seriálu bude prakticky dělat dvojku svému belgickému krajanovi a letošnímu vicemistru světa Clementu Desallemu. Spolu s ním přichází do Suzuki bývalý pětinásobný mistr světa Joel Smets. Ten byl ve svých aktivních letech často spojovaný právě se Suzuki a nyní u Rockstaru bude dohlížet na tréninkový proces a fyzickou přípravu jezdců. Sedmadvacetiletý Strijbos má za sebou slušnou sezonu, kterou vyšperkoval třemi podiovými umístěními v mistrovství světa MX1. V konečné tabulce seriálu skončil šestý. Navíc získal v barvách týmu HM Plant KTM UK i britský titul ve třídě MX1. Jak on, tak Desalle pojedou tovární Suzuki RM-Z450. Strijbos se tak vrací do náručí Suzuki, na RM125 už jezdíval Evropu a jako šestnáctiletý poprvé usedl za řídítka tovární RM250. Pak přivedl RMZ450 k jejímu prvnímu vítězství v GP v roce 2005, navíc byl dvakrát po sobě vicemistrem světa. Jeho nadějnou kariéru pak trochu zpomalila zranění.
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist