Mistrovství Evropy malých motocyklů v Chebu

Za krásného letního počasí se v chebské Kart areně Ypsilonka uplynulý víkend uskutečnila vskutku ojedinělá motoristická akce. O evropské tituly zde bojovali mladí talentovaní jezdci v kategoriích Mini Moto a Mini GP. S celkem třemi triumfy ovládli mistrovský podnik Italové, Češi si zásluhou Kocourka a Svobody připsali dvě třetí místa.

V tom nejlepším světle se po celý závodní víkend prakticky ve všech třídách ukazovali italští jezdci. Fanoušci, kteří do Chebu dorazili, se ale především těšili na výkony českých jezdců. Ty však v některých případech provázela smůla, jak tomu bylo například u Ondřeje Honzáka, který do prvního závodu třídy Junior A startoval z pole position, ale kvůli technickým problémům jízdu nedokončil. Ve druhé jízdě si sice Honzák spravil chuť třetím místem, ale ve třetí vyšel kvůli pádu opětovně bodově na prázdno.
Česká vlajka ale vystoupala nad stupně vítězů zásluhou Jonáše Kocourka, který si v tomto závodě připsal skvělé třetí místo. Třída Junior A se po celý víkend nesla v duchu soubojů Itala Falzoneho a Nizozemce Veijera. Oba získali sice shodně 90 bodů, ale více štěstí stálo na straně italského závodníka, který zvítězil ve dvou ze třech závodů a stal se tak novým mistrem Evropy ve třídě Junior A.
Italská nadvláda se potvrdila i ve třídě Senior Open 50, kde se hlavního slova ujali Michael Carbonera a talentovaná dívka Roberta Ponzianiová. Carbonera však ani jednou nepustil svou krajanku na nejvyšší stupínek a tak se zaslouženě radoval z titulu mistra Evropy. Za stříbrnou Ponzianiovou se velmi tvrdě bojovalo o třetí příčku. Ze souboje dvou slovinských jezdců Janiho Medose a Jana Poropata vyšel vítězně první jmenovaný. Pěkné páté místo vybojoval v tvrdé konkurenci Martin Děkan.
Své želízko v ohni měla Česká republika i ve třídě Mini GP 50, kde v konkurenci především italských jezdců bojoval loňský mistr Německa Ondřej Vostatek. Ten však hned v úvodním závodě nebodoval a i přes třetí místo ve druhém závodě bylo velmi obtížné, dostat se zpět na vrchol. Vostatek si nakonec připsal pěkné páté místo.

Třída Mini GP 50 patřila především Italovi Davidemu Baldinimu a španělskému jezdci Danielovi Holgadovi Mirallesovi. S nadsázkou by se dalo říct, že již tradičně byl v Chebu rychlejší Ital, jenž se tak stal novým mistrem Evropy. Třetí místo vybojoval další italský závodník Matteo Berte.
Českou vlajku držel velmi vysoko Petr Svoboda v Honda NSF European Cupu. V tomto pohárovém klání nestartoval ani jeden italský jezdec a trofej za první místo se tak stala kořistí Fina Peeta Paavilainena. Druhý byl klasifikovaný Němec Dirk Geiger a pohár za třetí místo si odnesl český reprezentant Petr Svoboda.

Italští jezdci tedy v Chebu ukázali svou sílu, když vybojovali celkem tři tituly, ze čtyř tříd. Česká výprava se na domácí půdě také neztratila, vždyť dvě třetí místa zásluhou Kocourka a Svobody jsou skvělým výsledkem.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist