Šestidenní se pojede v Argentině až v listopadu

Šestidenní (ISDE) jako nejstarší offroadová soutěž v kalendáři Světové motocyklové federace (FIM) letos nakoukne do daleké Argentiny. Na tratích okolo San Juanu se pojede později, než bývá zvykem - od 3. do 8. listopadu. Pořadatelům se už přihlásilo přes 500 jezdců ze 40 zemí.

Šestidenní se pojede v Argentině až v listopadu
ISDE 2014 se vrací na americký kontiment poprvé od roku 2010, kdy nejlepší enduráky světa hostilo Mexiko.Tentokrát čekají jezdce fantastické terény přibližně 1100 kilometrů od hlavního města Argentiny Buenos Aires v předhůří horských masívů And. Část těchto tratí už v minulosti vyzkoušeli závodníci slavné Rally Dakar, kteří se o nich vždy vyjadřovali s velkým uznáním a respektem, stejně tak jako o fantastické divácké podpoře okolo tras. Šestidenní se ale uskuteční v Argentině úplně poprvé. Poslední uzávěrka přihlášek je 19. srpna, o týden později bude zveřejněna provizorní startovní listina. Paddock v San Jaunu se otevře s dostatečným předstihem už 27. října.
Jako každoročně se jedním z největších partnerů ISDE a pořadatelů stane rakouská továrna KTM. V obřích stanech nabídne své služby, motocykly a náhradní díly nejen profesionálům, kteří pojedou o přední místa ve všech hlavních kategoriích, ale také amatérům, jež se budou chtít svézt po boku svých idolů. Entuziasté z celého světa, kteří si budou chtít vyzkoušet atmosféru a trasy Šestidenní v Argentině, se musí nejprve přihlásit on-line dotazníkem na webových stránkách KTM (například tady http://www.ktm.com/news-events/news/all/details/isde-goes-to-argentina-ktm-ready-to-race-with-its-ktm-services-2014.html#.U2uDFXZItNU). Ne na každého se dostane, KTM bude mít v listopadu pod Andami hodně naplno. Vždyť jejich technici a mechanici se budou muset hlavně postarat o kompletní profi servis pro většinu týmu Francie, který v posledních letech na Šestidenních dominuje, jak v hlavní soutěži World Trophy, tak v juniorech. Na oranžových motocyklech různých tříd tak pojedou za Francii i bývalí nebo aktuální mistři světa Christophe Nambotin a Antoine Meo, za Španělsko zase Ivan Cervantes nebo Cristobal Guerrero. V dresu Austrálie se určitě představí i ještě loňský junior, letos už senzace mezi dospělými Matthew Phillips.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist