Ohlasy po motokrosovém MS v Lokti

Trať motokrosové Velké ceny v České republiky v Lokti vyhovovala Yamahám, jejíž jezdci vyhráli obě hlavní třídy MXGP a MX2. Ohlasy po třináctém závodu mistrovství světa najdete v následujícím článku.

Ohlasy po motokrosovém MS v Lokti

Vítěz dvěstěpadesátek, potřetí v sezoně, Švýcar Valentin Guillod (Standing Construct Yamaha): „Po celý víkend jsem se cítil parádně a čím více jsme jezdili, tím to bylo z mé strany lepší. V závodech jsem po startu zachoval klid a čekal, až trať po přestávkovém zalití oschne. Pak jsem se držel nejrychlejší stopy a začal opravdu vážně tlačit. V první jízdě mi ulítlo zadní kolo a spadl jsem. Pak jsem se musel zpátky probíjet na třetí místo. V posledním kole jsem se úspěšně pokusil předjet Jordiho Tixiera a málem se mi to podařilo i s vedoucím Maxem Anstiem. Do druhé jízdy jsem měl lepší start a poté, co ošklivě havaroval Max Anstie, jsem měl pěkný a pro mne vítězný souboj o první místo s Timem Gajserem. Důležité bylo, že Tim nebral v první jízdě žádné body, takže teď jsme v průběžné klasifikaci mistrovství světa hned za sebou se stejným počtem bodů. Uvidíme, co se dál stane. Do konce chybí ještě pět závodů, z toho dva za mořem. Potřebuji sbírat vysoké body v každé Grand Prix. Je jasné, že myslím na titul, jinak by to ani nešlo.”

Vítěz třídy MXGP a vedouicí jezdec MS Francouz Romain Febvre (Yamaha Factory Racing Yamalube): „Bylo to pro mne opravdu velký víkend. Už od soboty jsme věděl, že mám dost rychlosti, abych tady vyhrál. Cílem pro neděli bylo udělat dva skvělé starty. V první jízdě jsem měl krátký souboj s týmovým kolegou Jeremy van Horebeekem, ale potom jsem se rychle dostal před Jevgenije Bobryševa a nakonec to byla lehčí jízda, než ta druhá. V té jsem měl těžký souboj s Clementem Desallem, který byl velmi silný. Do toho se zase přimotal Jevgenij, nebylo ani sekundu na odpočinek – musel jsem jet naplno celou jízdu. Jsem velmi šťastný z toho, jak dlouho se mi už takhle daří.“

Belgičan Clement Desalle (Rockstar Energy Suzuki), třetí ve třídě MXGP: „Na jedné straně jsem rád, že to v Lokti takhle dopadlo, protože jsem byl po zranění sedm týdnů bez motorky a před tímto závodem jsem si to jen dvakrát lehce zkusil, jestli vůbec budu moci v České republice jet. Je to skvělý pocit být zpátky a navíc být znovu vepředu. Na druhé straně jsem smutný z toho, jak se tato sezona vyvíjí. Vedl jsem mistrovství světa a měl jsem všechno pod kontrolou. A pak přijde jeden pád a je po všem!”

Rus Jevgenij Bobryšev (Honda HRC), druhý ve třídě MXGP: “Abych byl upřímný, měl jsem z této trati trochu strach, takže jsem rád, že jsem nakonec skončil až na podiu. Mám za sebou dva vyrovnané závody a udržel jsem se v sedle, i když trať byla dost záludná. Posunuji se v pořadí šampionátu výš a výš, a to je to nejdůležitější. Další Grand Prix chci brát pěkně jednu po druhé a mým cílem je získat co nejvíce bodů bude možné. Jsem si jistý, že bych se mohl ještě posunout do první trojky.”

Belgičan Kevin Strijbos (Rockstar Energy Suzuki), čtvrtý ve třídě MXGP: „Dneska to nebylo tak špatné. Hodně lidí mělo stejnou rychlost, ale jen pár vyvolených bylo nejrychlejších. Měl jsem dva slušné starty a mohl jsem jet, co to dá. Se svou jízdou jsem spokojený. Myslím, že na trati nebylo moc míst, kde bych ztrácel. Chtěl jsem podium a to nakonec nedopadlo, i když motorka fungovala skvěle. Snad se mi mi to povede v Lommelu.”

Třetí ve třídě MX2 Francouz Jordi Tixier (Monster Energy DRT Kawasaki): "Víkend pro mne začal skvěle, měl jsem pole position ještě po měřeném tréninku, ale v kvalifikačním závodě jsem upadl a znovu jsem si otevřel ránu na ruce. Později jsem ještě trefil Jeffreyho Herlingse, který ležel na zemi a nikdo nemával žlutou vlajkou. Dojel jsme až devatenáctý a ještě jsem musel do nemocnice na šití. V nedělní první jízdě jsem měl dobrou rychlost a posunul jsem se až na druhé místo za Maxe Anstieho, nakonec jsem skončil třetí a byl jsem za to rád, i když jsem stříbro ztratil až v posledním kole. Ve druhé jízdě jsem na trati nemohl najít místo, kde bych mohl předjet Paulse Jonasse, bylo to dost frustrující. Nakonec mám zase podium a to je samozřejmě pozitivní."


 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist