Tragédie na Dakaru: Zemřel Paulo Goncalves

42. ročník Rally Dakar postihla smutná událost. V průběhu dnešní sedmé etapy zemřel po pádu na 276. kilometru legendární portugalský motorkář Paulo Goncalves. Čtyřicetiletý jezdec byl dlouhou dobu továrním jezdcem Hondy, v jejíž barvách získal i titul mistra světa dálkových soutěží. V roce 2015 skončil na Dakaru celkově druhý.

Podle serveru dakar.com našli záchranáři Paula ležet na trati v bezvědomí. Snažili se ho na místě oživit, společně s některými jezdci, nakonec ho ale nechali přepravit vrtulníkem do nemocnice. Lékaři už jen konstatovali zástavu srdce. Goncalves byl doslova dakarskou legendou, na nejobtížnějším pouštním závodě světa startoval již potřinácté, na svém kontě měl tři etapová vítězství. Letos poprvé závodil v sedle indického výrobce Hero. V průběžné klasifikaci byl až v páté desítce. Už v úvodních etapách totiž málem vzdal pro poruchu motoru a nabral obrovskou ztrátu. Naposledy na Dakaru přišel mezi motorkáři o život Polák Michal Hernik v roce 2015.