Short přestoupil k Yamaze, cílem je Dakar 2021

Bývalá hvězda amerického motokrosu Andrew Short zajel v barvách Husqvarny fantastický Dakar 2020, obsadil celkové 10. místo a odměnou mu byla nejprve nabídka továrního týmu Monster Energy Yamaha Rally, a pak i podepsaná smlouva. „Mým hlavním cílem je Dakar 2021, ale do té doby doufám, že zvládneme spoustu dalších závodních a přípravných aktivit. Nemůžu se dočkat, až to všechno začne, teď ale kvůli koronaviru sedím doma v Coloradu,“ uvedl Short.

Sedmatřicetiletý Short má za sebou neuvěřitelných 16 sezón v amerických mistrovských seriálech Monster Energy Supercross Series a Lucas Oil Pro Motocross Championship. Vyhrál tam devět závodů, 49krát se dostal na pódium. V dresu USA triumfoval na Motokrosu národů. V říjnu 2017 ale dal své dosavadní kariéře vale a podepsal smlouvu s týmem Rockstar Husqvarna Rally Factory. Začal se naplno věnovat drsné maratonské disciplíně motocyklového závodního sportu. Jeho prozatímním vrcholem bylo celkové 10. místo na letošním Dakaru a smlouva s továrním týmu Yamaha. Týmovým kolegou mu bude Jihoafričan Ross Branch. Už když se ale nedávno vracel z evropského sídla japonského výrobce, tušil Short, že je všechno špatně.

„Svět se najednou po rozpoutání pandemie kompletně změnil. Když jsem se snažil dostat domů z Evropy, bylo to šílené. Na letištích jsem viděl strach na tvářích lidí. Neustále jsem musel měnit plány, hodně linek vůbec neletělo. Bylo prostě těžké dostat se domů. Díky tomu všemu si najednou uvědomíte, jak nicotné je najednou závodění na motorce ve srovnání s tím, že všude ve světě umírají lidé. Všichni máme pro závodění velkou vášeň, ale teď se zdá, že nastala jiná realita,“ říká jezdec, který teď doma v Coloradu nemá do čeho píchnout. „Jsou to podivné časy. Člověk hledá, co by najednou dělal. Testování a všechno ostatní bylo pozastaveno.“

Ale být členem oficiálního týmu Monster Energy Yamaha Rally ho samozřejmě těší. „Je to po mne velký krok kupředu. Jsem opravdu nadšený, že jsem součástí celého programu Yamahy, a doufejme, že spolu budeme slavit hodně úspěchů. Uvidíme," uvedl Američan. Co bude dál, nikdo neví. Short a Branch se měli připravovat na svůj debut v barvách týmu Monster Energy Yamaha na pouštní soutěži v Abú Dhabí. Protože však úvodní závod mistrovství světa dálkových soutěží roku 2020 byl odložen kvůli koronavíru, novým cílem je nyní Kazašská rally, která se má konat ve dnech 24 až 29. května.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist