Prezentace Dakaru 2014 s jezdci Hondy

Slavná Rally Dakar startuje už za měsíc a pár dní a ve francouzské metropoli Paříži představili organizátoři podrobnosti ohledně lednového nejtěžšího závodu světa. Oficiální prezentaci byl přítomen téměř kompletní tým HRC Honda, který bude patřit k favoritům v soutěži motocyklistů.

Z Paříže bylo odstartováno nejvíce ročníků Rally Dakar, ještě předtím než strach o bezpečnost jezdců vyhnala soutěž z Afriky do Jižní Ameriky. Jezdce čeká zkraje příštího roku téměř 8 700 kilometrů, z toho 5 228 km bude měřených. Ředitel závodu Étienne Lavigne a sportovní ředitel David Castera potvrdili, že soutěž odstartuje 5. ledna 2014 v argentinském Rosariu (270 kilometrů severozápadně od Buenos Aires) a skončí po 13 etapách na pobřeží Pacifiku v chilském Valparaísu 18. ledna. Den odpočinku je naplánován do argentinské Salty, odkud se účastníci vydají na dosud neprobádané terény Bolívie. Tam čeká závodníky mimo jiné překonávání nejrozsáhlejší solné pláně na světě. Uvidíme, co tamní agresívní prostředí udělá s citlivou motocyklovou technikou. Bolívie nahradí sousední Peru, která byla zařazena do trasy v roce 2013. Ve francouzském přístavu Le Havre už začala nakládka techniky všech evropských účastníků Dakaru. 
Prezentace Dakaru 2014 se zúčastnili i tři jezdci Hondy. Španěl Joan Barreda a Portugalci Hélder Rodrigues s Paulo Gonçalvesem s sebou přivezli i motocykl CRF450 RALLY, se kterým Gonçalves vyhrál letošní mistrovství světa dálkových soutěží. Překazil tak dlouhé vládnutí KTM a Španěla Marca Comy
Joan Barreda:Já Dakar miluju. Bude to určitě velmi zajímavý a vzrušují závod s premiérovými etapami na úzení Bolívie, kde nás čekají extrémní nadmořské výšky. Už kvůli větší délce etap to bude těžší Dakar než dřív. Nějaké detailnější informace o trasách zatím ale nemáme. Prezentace Dakaru jsem se zúčastnil poprvé, je to fajn pocit setkat se s jinými jezdci a promluvit si s činovníky, kteří to mají celé na povel."
Helder Rodrigues: „Je to super přijet do Paříže a být poprvé svědky oficiální prezentace s tolika významnými lidmi z celého světa."
Paulo Goncalves: „Řekli nám, že nadcházející Dakar bude takový, jaký to všichni očekáváme: vzrušující, více náročný a s více výzvami. Poznáme novou zemi  a budeme muset pokořit solnou pláň Salar, to bude úplná novinka pro každého. Bude to strašně těžké a na startu musíme stát dokonale připraveni. Ale Dakar je obtížný vždycky. Doufám, že ho všichni z týmu Hondy dokončíme a splníme naše cíle.“ 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):TOPlist