Penalizace pro Macháčka a spol. vzrostly na 2 hodiny

První etapa 40. ročníku Rallye Dakar nedopadla pro některé české závodníky zrovna nejlépe. Ne že by na trase z peruánské Limě do Pisca nejeli jako o život, ale výsledky jim zkazily vysoké penalizace. Ještě vyšší, než bylo včera původně oznámeno.

„Úvodní byla pro tým BARTH Racing zrovna nejlepší. Na krátké půl hodinové etapě se povedlo závodníkům nabrat ztrátu na prvního přes dvě hodiny! Důvodem byl zmatek ve značení waypointů, kdy místo penalizace dvaceti minut získal motorkář Rudolf Lhotský a a čtyřkolkář Josef Macháček penalizaci dvě hodiny, která je tak odsunula z předních pozic. Dalšímu motorkáři Davidu Pabiškovi a kolegovi Josefa Macháčka v kategorii quadů Zdeňkovi Tůmovi se v první etapě zadařilo, a tak se umístnili na 37. a 33. pozici. Dobře si vedli též Borisi Vaculíkovi a Martinu Plechatému, kterým se podařilo se svým Fordem na 31-ti kilometrové etapě předjet 28 posádek automobilů, a to i přesto, že několik minut strávili vyhrabáváním vozidla z písku,“ hlásil tým BARTH Racing. Dvouhodinovou penalizaci dostala také česká čtyřkolkářka z týmu Moto Racing Group Olga Roučková. Neprojetý way point pokazil výborný výsledek také Janu Brabcovi z Big SHOCK Racing. 

Velká spokojenost zato vládne u Tomáše Kubieny (Moto Racing Group), který byl v sobotu nejlepším Čechem na čtyřkolce. Oficialně uválčil deváté místo! Jak se mu první etapa líbila? Toto uvedl v cíli na týmovém videu: „Tak máme za sebou prolog. Třicet kilometrů v dunách. Terén nebyl špatnej. Myslím, že úkol, co jsem si dal, být do desátého místa a moc neztratit, jsem splnil. I když jsem na jedné duně zapadl a ztratil jsem nějaký čas. Mohlo to být lepší, nicméně dalo se taky hodně ztratit, protože sesbírat všechny pointy nebylo vůbec jednoduchý. Takže je spokojenost a už se těším na neděli.“

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist