Pabišku před koncem Dakaru postihla střevní chřipka

Dakarská rallye se blíží do svého konce. Na závodníky včera čekala poslední dlouhá etapa, která mohla ještě mnohé ovlivnit. Pořadatel připravil jezdcům 288 závodních kilometrů s pískem, bahnem, nárazovým větrem a teplotami kolem 35 stupňů Celsia. Unavení jezdci poté museli ještě zvládnout 466 kilometrů přejezdů.

Na Davida Pabišku dolehla střevní chřipka, která mu sebrala hodně sil, a musel vyhledat během etapy lékařskou pomoc. Nepříjemná záležitost ho trápila v podstatě celou etapu, která byla pro Davida na letošním Dakaru jedna z nejtěžších. Síly mu braly hlavně písčité pasáže.

„Pro mě je důležitý, že jsem to dneska dokončil. Sice s hrozným výsledkem a celkově letošní Dakar nebude ten, na který budu rád vzpomínat. Technické problémy, zdravotní problémy, měl jsem trošku smůly a doufám, že to nebylo naposled“, zhodnotil předposlední etapu letošní Rallye Dakar David Pabiška.

Rudolf Lhotský přijel z etapy hodně unavený. Opět si šáhl na dno svých sil, první část etapy mu vzala hodně sil. Hodně měkkého písku, rozježděné koleje, strmé výjezdy byly důvodem úbytku Rudových sil. Druhá část rychlostní zkoušky byla po trase Rallye Argentina. Tam se Rudovi už jelo lépe a konec etapy zvládl dobře. „Motorka jede skvěle, vydržela, děkuji mechanikovi za přípravu. Blíží se konec a doufám, že to v sobotu dokážeme a dojede zdárně do cíle“, popsal své pocity Ruda Lhotský.

Včerejší etapa, která byla v letošním ročníku předposlední, byla pro Zdeňka Tůmu konečně bez
technických problémů. „Prostě jsem sedl na čtyřkolku a jel jsem. Poslední dlouhá etapa, tak jsem si to musel užít“, dodal opět s úsměvem Zdeněk Tůma, který tvrdí, že má úsměv v povaze. Zásluhu na tom, že se Zdeněk blíží k cíli Rallye Dakar má i jeho mechanik, který celou noc opravoval prasklou nádrž. Zdeněk prožívá svůj sen a věří, že poslední etapa už mu ho nevezme. Závěrečná dvanáctá etapa bude mít pouze 64 závodních kilometrů. Tento poslední krok k vysněnému pódiu bude rychlou speciální etapou, kde se může ještě měnit závěrečné pořadí. Následně musí ještě závodníci zvládnout 673 kilometrů dlouhý přesun do Buenos Aires na závěrečné pódium.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist