Pabiška: Byl jsem častěji v písku než na motorce

Jezdci česko-slovenského týmu SP Moto RMG sice v 10. etapě Dakaru zajeli skvělé výsledky, David Pabiška si ale postěžoval, že mu to v měkkých dunách příliš nejde a často padal.

David Pabiška: "Včerejší den začínal pro mě hrozně. Mám problém se ráno rozjet, ale pak čím je to delší, tím se mi jede lépe. Po ránu jsme hned jeli do měkkých písečných dun, kde mi to vůbec nešlo, takže jsem byl často na zemi, respektive v písku. Trošku jsem se s tím pral, ale na 60. kilometru jsme z dun vyjeli a potom se mi jelo velice dobře, stahoval jsem a dojel jsem kluky, kteří mi v dunách ujeli a jsem s etapou velmi spokojený."
Štefan Svitko: "Včera to byla nejdelší etapa a ze začátku se mi jelo dobře, ale ke konci mi to začalo strašně pomalu utíkat, takže pro mě to bylo strašně dlouhé. Jsem v cíli bez jakýchkoliv komplikací a problémů, nebyl ani žádný pád, takže jsem spokojený. Celkově jsem se posunul na 9. místo, protože jeden z jezdců upadl v kamenitém úseku a musel pro něj vrtulník a Casteua jsem předjel. Na dnešek se moc netěším, protože je opět 600 kilometrová etapa, což už mi moc nevoní. Důležité bude nespadnout a dobře navigovat, protože v této fázi soutěže už člověk moc nezíská, ale může všechno ztratit, takže pojedu s rozumem.


11. ETAPA 16. 1. Anfofagasta - El Salvador
Spojovací úseky:
144 km
Rychlostní zkouška: 605 km
V dnešní etapě poznají jezdci veškeré nástrahy poušťě Atacama, což společně s délkou etapy, stupňující se únavou, několika brody a dunovým polem poblíž města Copiapo znamená jedinné. Tato etapa bude jednou z posledních možností výraznějšího posunu výsledkovou listinou.


 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist