Ondřej Klymčiw: 7. etapa byla těžká, ale všichni dojeli

Rallye Dakar v pondělí 14. ledna pokračovala již sedmou etapou. Organizátor sliboval, že půjde o nejtěžší etapu letošní soutěže. To potvrdili i jezdci týmu Klymčiw Racing, kteří nadále pokračují v závodě. Nejlépe z týmu si vedl Američan Garrett Poucher, který obsadil 36. příčku. Petr Vlček dojel 54.

Jednačtyřicátý ročník Rallye Dakar má za sebou sedm etap z celkových deseti. Podle počátečních předpokladů měla být sedmá etapa nejtěžší tohoto roku, ale všichni jezdci týmu Klymčiw Racing se s ní vypořádali dobře a dorazili do cíle.

Více k tomu pověděl manažer týmu Ondřej Klymčiw. "Během sedmé etapy se nakonec neudálo nic zvláštního. Nikdo nic nerozbil a všichni dojeli. Trať byla těžká, hodně fesh feshe a měkkého písku, ale nakonec prý byla lepší, než ta předchozí." Tím že se jelo v okolí města San Juan De Marcona a doprovody se nemusely nikam přesouvat, využili ostatní členové týmu chvíli volna a vyrazili do města. "Se zbytkem týmu jsme byli na obědě ve městě a byl to úplně úžasný oběd. Vůbec nechápu, který blázen tu závodí a raději nechodí do restaurace jako my," pověděl se smíchem Ondra. Kromě dobrého oběda se opět věnovali dalšímu natáčení na trati. "Byli jsme také natáčet na trati a to se nám moc líbilo, více můžete vidět i ve videu z tohoto dne."

Během osmé etapy se závodníci přesouvají z města San Juan De Marcona do Pisca, takže se musí sbalit i doprovodná vozidla. "Dnes nás čeká balení a přejezd do Pisca. Trasa ale už není tak dlouhá. Pro kamion tak na čtyři hodiny, takže to bude v pohodě. Teď se pojede San Juan Pisco, poté Pisco - Pisco a poslední už Pisco a Lima. Už toho moc nezbývá, tak doufám, že to všichni dotáhnou do konce," řekl na závěr Ondřej Klymčiw.

 

Výsledky 7. etapy z pohledu týmu Klymčiw Racing:

36. místo - #71 Garrett Poucher (+1:09:00)

54. místo - #59 Petr Vlček (+02:07:38)

86. místo - #57 Gabriela Novotná (+04:29:57)

Celkové výsledky průběžného pořadí z pohledu týmu Klymčiw Racing:

45. místo - #71 Garrett Poucher (+10:25:10 / penalizace 29:00)

60. místo - #59 Petr Vlček (+15:19:42 / penalizace 46:00)

88. místo - #57 Gabriela Novotná (+31:54:37 / penalizace 08:02:00)

#73 Skyler Howes - konec v soutěži v 6. etapě

#149 Gee Motzkin - konec v soutěži v 6. etapě

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist