Ollie Roučková: Celá jsem se klepala nervozitou

Celý tým Moto Racing Group měl za sebou testování v poušti poblíž Limy a všichni jezdci se po zdlouhavých dnech příprav nemohli dočkat, až najedou první ostré kilometry. První etapa u města Pisco, dlouhá 31 kilometrů měla všechny především rozehřát. Nicméně letos organizátoři připravili o něco náročnější trasu prologu než obvykle, za což byli všichni rádi.

První etapou v životě odstartovala cestu na slavném Dakaru i naše česká závodnice Ollie Roučková. Techniku dolaďovala se svým mechanikem do poslední chvíle, technickou přejímkou však prošla naprosto bez potíží a jak sama řekla, nemohla samou nervozitou dospat. „Byl to můj první prolog na Dakaru, jela jsem na rampu a celá jsem se klepala nervozitou, zahrabala jsem se v písku asi na 10 km, museli mě vytahovat se čtyřkolkou, nešlo to vyndat ani vykopat, ztratila jsem asi 10 minut, ale pak jsem si to už užívala. Zítra je další den, tak do toho zase šlápneme a moc se těším,“ uvedla včera po dojezdu etapy.  V tu chvíli Ollie bohužel ještě nevěděla, že nabrala dvouhodinovou penalizaci za minutí schovaného checkpointu a propadla se průběžným pořadím až dozadu na 46. místo.

Motorkáři Milan Engel a Jacopo Cerutti nechtěli skočit do první etapě úplně po hlavě. Engel měl na paměti ztrátu ze svého prvního ročníku, kdy hned v prologu zapadl v blátě a navíc nabral penalizaci. Bláto jezdcům tentokrát nehrozilo, a tak si mohli osahat místní písky. Přestože skončili na 39. respektive 45. místě, časové odstupy jsou minimální a s výsledkem jsou spokojeni. Je jasné, že to nejhorší závodníky teprve čeká a velice náročná bude už druhá, tedy nedělní etapa. Jan Veselý, který jede v kategorii Malle Moto, tedy bez asistenční podpory, dojel na 82.místě.  O skvělém výkonu Tomáše Kubieny, který obsadil mezi quadisty 9. místo, píšeme na jiném mísě. V neděli čeká závodníky etapa dlouhá 552 kilometrů. Předpokládá se, že díky volnému terénu bude velice náročná na navigaci a především na fyzičku jezdců, jelikož se budou prát s nespočtem dun a hlubokým pískem.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist