Michek v TOP 10 čtvrté etapy v Abu Dhabi

Velké technické problémy vyřadili Martina Michka ze hry o světové body z Mistrovství světa dálkové rallye v Abu Dhabi. Český závodník měl na konci druhé etapy fatální poruchu, která zastavila jeho KTM uprostřed pouště. Nyní pokračuje mimo pořadí a prohání tovární týmy. Ve čtvrté etapě obsadil 7. místo jen pět minut za prvním Lucianem Benavidesem z Argentiny.

Poté, co na jeho stroji proběhla kompletní výměna motoru a chladičů, bylo jasné, že naděje na celkové umístění jsou nenávratně pryč. Desítek hodin penalizací a absence ve třetí etapě znamenají, že český závodník bude moct dokončit poslední dvě etapy mimo oficiální pořadí. “Určitě jsem rád, že se nám podařilo motorku dát dohromady. Mohl jsem jet dnešní etapu a pojedu i zítřejší poslední. Dohromady půjde o 450 závodních kilometrů v extrémních podmínkách a v největší možné konkurenci,” neskrýval čtyřiatřicetiletý závodník týmu Orion - Moto Racing Group radost, protože i podle jeho slov takto kvalitně obsazených závodů je do roka velice málo.

Čtvrtá etapa obsahovala 243 ostrých a 150 přejezdových kilometrů. Michek se od samého začátku držel mezi nejlepšími s minimální ztrátou na čelo závodu. Navigační problémy zaznamenal Rakušan Matthias Walkner a Argentinec Kevin Benavides (oba Red Bull KTM Racing Factory) pro změnu problémy technického rázu. Ve druhé polovině etapy se český závodník dostal před jednoho z jezdců továrního týmu Hero a společně dojeli až do cíle. Michek byl jako jediný privátní závodník v Top10 a tak mohl být spokojený. "Chtěl bych poděkovat týmu za to, že jsme dali motorku dohromady a můžeme tu najíždět cenné kilometry. Díky tomu, že jedeme mimo závod můžeme alespoň zkoušet nové věci, jako třeba jiné pneumatiky. Dnes se mi jelo dobře, na začátku to bylo dost náročné, nahoru dolu. Poslední kilometry zase pro změnu rychlé vypalovačky,” popsal Michek.

Abu Dhabi Desert Challenge skončí pátou etapou a posledními 209 ostrými kilometry a jediný český tým za sebou bude mít opravdový křest ohněm. “Včera jsme vůbec nevěděli, jestli budeme pokračovat. Motor, který se ve druhé etapě pokazil je téměř na odpis, takže nás mohl zachránit jen nový. Udělali jsme maximum, abychom mohli dojet poslední dvě etapy, protože být součástí takového závodu je nejen ekonomicky náročné, ale také důležité z hlediska zkušeností. Takže jsme celý den pracovali a vyplatilo se. Martin dnes zajel skvělou etapu a zítra můžeme najíždět další důležité kilometry,” uzavřel manager týmu, Ervín Krajčovič. Před poslední etapou stále vede Brit Sam Sunderland (Gas Gas). ale už jen o 23 sekund před Chilanem Pablem Quintanillou (Monster Energy Honda). 

Pořadí ve 4. etapě (bez Michka)

1 BENAVIDES Luciano 77 ARG Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing 3:04'10
2 PRICE Toby 18 AUS Red Bull KTM Rally Factory Team +0'32
3 QUINTANILLA Pablo 7 CHI Monster Energy Honda Team +1'04
4 BRABEC Ricky 2 USA Monster Energy Honda Team +1'52
5 RODRIGUES Joaquim 27 POR Hero Motorsports Team Rally +2'57
6 HOWES Skyler 5 USA Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing +3'41
7 CAIMI Franco 6 ARG Hero Motorsports Team Rally +5'24
8 SUNDERLAND Sam 3 GBR Gas Gas Factory Team +5'30
9 CORNEJO José Ignacio 11 CHI Monster Energy Honda Team +7'26
10 KLEIN Mason 43 USA BAS DAKAR KTM RACING TEAM +7'51

Pořadí před poslední etapou

1 SUNDERLAND Sam 3 GBR Gas Gas Factory Team 14:33'27
2 QUINTANILLA Pablo 7 CHI Monster Energy Honda Team +00'23
3 PRICE Toby 18 AUS Red Bull KTM Rally Factory Team +1'42
4 BRABEC Ricky 2 USA Monster Energy Honda Team +2'34
5 RODRIGUES Joaquim 27 POR Hero Motorsports Team Rally +5'09
6 WALKNER Matthias 52 AUT Red Bull KTM Rally Factory Team +7'20
7 CAIMI Franco 6 ARG Hero Motorsports Team Rally +9'50
8 CORNEJO José Ignacio 11 CHI Monster Energy Honda Team +10'19
9 BENAVIDES Luciano 77 ARG Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing +11'17
10 HOWES Skyler 5 USA Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing +16'43

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist