Lhotského limitují zuby, Pabiška stále v TOP 5

Druhá část dakarské maratonské etapy vedla ze Sakaky do Neomu a była dlouhá 709 kilometrů se 375 měřenými kilometry. A byla to opět velmi těžká zkouška plná kamenných trialových pasáží. David Pabiška z Jantar Teamu uzavřel maratonskou etapu 38. místem a v celkovém pořadí drží 37. příčku.

Celkové hodnocení se ale bude po dnešku měnit, neboť druhý muž průběžného hodnocení Original by Motul Ital Maurizio Gerini bohužel utrpěl v etapě zranění, do cíle sice dojel, ale z bivaku byl transportován do nemocnice s podezřením na vnitřní krvácení a do zítřejší etapy zcela jistě nenastoupí.

"Dneska jsem spokojený, tempo bylo skvělé. Jel jsem svoje maximum. Ráno byla hrozná zima, v cíli už zase přes 30 stupňů, takže to bylo náročné. Motorka dostala pěkně zabrat. Sjeli jsme se s Milanem Engelem, Romanem Krejčím a ještě dalšími jezdci a bylo to moc pěkné svezení. A hlavně jsme v cíli maratonské etapy, což je důležité. Pár lidí mělo problémy, tak uvidíme, kdo zítra nastoupí," uvedl Pabiška.

Včerejší etapa se vydařila Rudolfovi Lhotskému, dnes však přišel výsledkový propad, když zajel 55. čas. Jeho výsledek byl značně ovlivněn bolestí zubu, která ho postihla. Na celkové pořadí a pořadí v Original by Motul to vliv nemělo a je stále v celkovém pořadí na 48. místě a na 9. pozici v Original by Motul. "Včera to bylo super, užíval jsem si to, ale dneska to nešlo. Moc jsem se nevyspal kvůli bolesti zubů, jsem pod práškama a nebylo mi dobře a moc jsem se trápil v kamenech. Takže jsem radši zvolnil a to se vyplatilo, protože jsem v cíli a moc jsem v celkovém hodnocení neztratil. Teď se musím postarat především sám o sebe, abych zítra odstartoval, najít v poušti zubaře a snad to dobře dopadne. Pak dám dohromady motorku, která dneska dostala zabrat a snad zbyde i nějaký čas na spánek," hlásí Lhotský. Zítra čeká na závodníky okruhová zkouška v okolí Neomu.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 2 uživatelů.TOPlist