KTM najala pro Dakar místo Caselliho Viladomse

Změna na poslední chvíli! Vedení sportovného oddělení KTM nominovalo do továrního týmu Red Bull KTM Rally Factory Team pro Dakar 2014 zkušeného španělského jezdce Jordi Villadomse. Ten nahradí Američana Kurta Caselliho, který nedávno tragicky zahynul. Bude hlavně sloužit jako nosič vody pro Španěla Marca Comu.

Třiatřicetiletý Villadoms na Dakaru v barvách KTM závodil už v letech 2006 až 2010, ale jeho nejlepší výsledek bylo čtvrté místo v roce 2012. Už v roce 2010 pomáhal trojnásobnému vítězi nejtěžšího závodu světa Comovi, tehdy do cíle nedojel. Celkově má na svém kontě tři místa v konečné první desítce. S Comou, který bude v v lednu v Jižní Americe patřit k největším favoritům, ho spojuje také to, že oba jsou Katalánci. Továrna KTM utrpěla minulý měsíc obrovskou ztrátu, když po pádu v mexickém závodě SCORE Baja 1000 zahynul v pouhých třiceti letech oblíbený a nedocenitelný kolega Caselli. Týmový manažer Alex Doringer neměl na truchlení zase tolik času, protože musel shánět za Američana náhradu, aby tým pro Dakar zkonsolifodoval a jak sám řekl, dodal mu stabilitu. „Jsme si dobře vědomi, že Kurta nemůže nikdo jako kamaráda a obětavého týmového kolegu plně nahradit, ale věříme, že příchod Jordiho týmu pomůže. On pro nás už kdysi tvrdě pracoval a má z Dakaru spoustu neocenitelných zkušeností. Je plně loajální a oddaný týmu a navíc zná týmové prostředí i spoustu lidí u KTM,” uvedl Doringer.
Villadoms dodal, že se na návrat do rodiny KTM velmi těší a dakarská účast pod křídly továrního týmu mu opět pomůže na výsluní. „Pochopitelně je mi velmi líto, že se to stalo za tak pohnutých událostí. Smrti Kurta Caselliho je mi strašně líto, byl to skvělý člověk a jezdec. Teď se ale musím soustředit na to, abych dokázal KTM odvést ty nejkvalitnější služby. I tak mohu uctít Kurtovu památku,” nechal se slyšet Villadoms. Spolu s ním a Comou pojedou v barvách Red Bull KTM Rally Factory Teamu ještě Portugalec Ruben Faria a Chilan Francisco ‘Chaleco’ Lopez. Všichni na zcela přebudovaných motocyklech KTM 450 Factory Rally, které byly úspěšně odzkoušeny během závodů letošnho mistrovství světa dálkových soutěží. 
Jediným cílem týmu je obhájit vítězství z ledna 2013, kdy dakarské dobrodružství vyhrál Francouz Cyril Despres. Ten ale jak známo přešel z KTM na Yamahu a bude tak nyní jezdcům rakouské fabriky tím největším soupeřem. KTM vyhrála Dakar nepřetržitě od roku 2001, s výjimkou roku 2008, kdy byl závod na poslední chvíli zrušen kvůli obavám o bezpečnost jezdců v severní Africe. Dakarská rally startuje už 5. ledna 2014 v Argentině, jezdci zavítají také do Bolívie a Chile, kde závod 18. ledna skončí v přímořském městě Valparaiso.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist