Dakar Show v Litomyšli o prvním jarním víkendu

V předchozích letech se řada účastníků Rally Dakar pravidelně potkávala v Sosnové u České Lípy. Byla by veliká škoda, aby taková tradice zanikla a tento sport přišel o akci, kde se mohou najednou navzájem setkat fanoušci a závodníci na jednom místě a v tak hojném počtu. Početný a pestrý seznam závodníků se tak letos poprvé přesouvá do předzámčí v Litomyšli, kde v první jarní víkend rozbálí své bivaky.

Když se řekne Dakar, tak si mnoho lidí představí poušť, nekonečné duny a techniku, která v náročném terénu válcuje jeden kilometr za druhým. V České republice má tento nejnáročnější motoristický dálkový závod stále silné jméno a především historii, díky které patříme mezi nejpočetnější národy v dakarském bivaku.

Není tedy divu, že se čeští dakarští účastníci po skončení závodu rádi setkávají se svými fanoušky. Početný a pestrý seznam závodníků se letos poprvé přesune do předzámčí v Litomyšli, kde v první jarní víkend rozbalí své bivaky. Účast již přislíbila řada zvučných jmen, jako Aleš Loprais, Boris Vaculík, kompletní tým Orion - Moto Racing Group (Milan Engel, Martin Michek, Tomáš Kubiena), Tomáš Ouředníček, Zdeněk Tůma, Jan Veselý, Rudolf Lhotský nebo hvězda autocrossu a budoucí účastník dakarského závodu Václav Fejfar. Jako zpestření nebude chybět několik historických kousků kamionů Tatra.
Program:
Přehlídka techniky, kterou fanoušci budou moct doslova osahat, autogramiády závodníků, rozhovory během moderovaných vstupů na pódiu umístěného přímo do předzámčí zámku Litomyšl, velkoplošná projekce, nebo ukázková jízda historickým centrem města.

Celý program odstartuje v sobotu 21. března v 9:00 a poběží až do odpolední čtvrté hodiny. Vstup bude pro všechny návštěvníky zcela zdarma! Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět takové množství závodníků z Dakaru na jednom místě spolu s jejich úžasnou technikou. Celý organizační tým, společnost Orion a Moto Racing Group, se na vás bude srdečně těšit!

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist