Dakar: Klymčiw a spol. mají za sebou přejímky

Do startu 40. ročníku Rally Dakar už zbývá jen jediný den. Jezdci a jejich doprovod už začínají být pořádně nervozní, vždyť zítra už vypukne pro ně nejdůležitější akce roku, na kterou se tak dlouho připravovali. První ze zásadních věcí už mají všichni za sebou: nekonečné administrativní a technické přejímky.

„Čtvrtek byl ve znamení administrativních a technických přejímek. Ještě, že jsme zvyklí z České republiky na sbírání razítek na cokoli. K úspěšnému zakončení jsme jich museli posbírat celkem 18 na každého závodníka, 6 na člena doprovodu a 5 na každý kus techniky," popsal velkou byrokracii na Dakaru David Veselý, člen doprovodu českého týmu Klymčiw Racing. Po příletu členové týmu vyzvedli techniku, která má za sebou dlouhou cestu přes oceán. Vše naštěstí dorazilo v pořádku a motorky si užily prvních pár kilometrů v peruánských dunách. Šlo hlavně o jejich vyzkoušení a doladění nastavení pro první etapu, protože po technické přejímce už zůstanou u organizátora. Spolu s Ondřejem Klymčiwem do Jižní Ameriky vyrazili jako závodníci v sedlech motorek také v Americe žijící Petr Angelo Vlček, Bill Conger a Gabriela Novotná, takže se oproti loňsku tým opět rozrostl.

Jednapadesátiletý americký veterán Bill Conger se vrací na Dakar poprvé od roku 2012, kdy tady debutoval a odstoupil ve třetí etapě. „Ačkoli je ve mně pořádný kus závodníka, musím se na trati soustředit a zklidnit. Mým cílem je hlavně dojet. Trochu obavu mám z písečných dun. Bydlím na východním pobřeží USA a tam takové věci nemáme. Můj první Dakar byla katastrofa. Připravoval jsme se na poslední chvíli, utratil jsme spoustu peněz s mizerným výsledkem,“ uvedl jezdec ze Severní Karolíny pro oficiální server Dakaru. Letos tedy Bill pojede na Husqvarně FR 450 RALLY pod křídly týmu Ondry Klymčiwa. Jak sám říká, do českého týmu ho přivedl jeho dobrý přítel Angelo “Woolfey” Vlček. V přípravě nejenže naběhal a naplaval desítky kilometrů, ale také vesloval a běhal do schodů a jezdil na kole. Fyzička by tak pro něj neměla být problémem.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist