Dakar 2014: Honda připravena ke startu

Poslední dny zbývající do startu Rally Dakar 2014 využil jeden z favorizovaných týmů HRC Honda k závěrečnému testování strojů v motokrosovém areálu Argentina Honda Motor v argentinské Campaně. Pak se celá silná výprava čítající pět jezdců přesunula do Rosaria, kde v sobotu proběhne slavnostní zahájení soutěže a 5. ledna už se startuje naostro.

V motokrosovém areálu Otamendi severně od hlavního argentinského města Buenos Aires výpravu HRC přivítil překvapivě déšt, ale později se počasí vybralo. Jezdci si pochvalovali, že alespoň na chvíli polevilo obrovské horko a dusno, které nyní v Jižní Americe panuje. Od oslav Nového roku uplynul jen jeden den, ale jezdci a jejich doprovod neměli čas léčit kocovinu jako běžní smrtelníci. Spolu s mechaniky dolaďovali poslední detaily na motocyklech Honda CRF450 Rally a všichni pak odkroužili několik koleček po trati. Všechno bylo v pořádku, jezdci si na nic nestěžovali, naopak pro přítomné fanoušky a novináře předvedlli pár ostrých předjetí a skoků. Po příjezdu do Rosaria si pak jezdci zařizovali administrativní záležitosti a technické přejímky. 
V příštích čtrnácti dnech je čeká téměř 8 700 kilometrů skrz Argentinu, Bolívii a Chile, z toho 5 228 km bude měřených. V barvách týmu HRC pojede pětice jezdců – Portugalec Helder Rodrigues, Argentinec Javier Pizzolito, Španěl Joan Barreda, Brit Sam Sunderland a konečně Portugalec Paulo Goncalves, který vloni vyhrál mistrovství světa dálkových soutěží. „Všichni jsme na tu obrovskou výzvu skvěle připraveni a už se nemůžeme dočkat, až vyrazíme na trať,“ hovořili všichni ve stejném duchu. Ředitel HRC Katsumi Yamazaki: “Bylo to fantastické, že jsme si ještě mohli před startem závodu všechno odzkoušet. Zbývá jen absolvovat pár tiskovek a setkání. Všechny přípravy nyní skončily a já říkám: Pojďme na to!“ Generální manažer HRC Martino Bianchi: „Od startu Dakaru 2014 nás dělí jen pár dní. Jsem opravdu hodně potěšen způsobem, jakým celý tým v posledních měsících pracoval. Dali jsme si vysoké cíle a na jejich splnění jsme neměli zase až tak tolik času. Naše motocykly jsou fantastické a jezdci v přípravě tvrdě makali. Také mechanici a zbytek naší výpravy je připraven dát do toho všechno a získat na Dakaru co nejlepší výsledek.“

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist