Coma navýšil náskok v čele Rally Sertoes

Třetí etapa brazilské Rally dos Sertoes, která se započítává do seriálu FIM mistrovství světa cross-country, měla docela hladký průběh a jejím vítězem se stal Marc Coma. Španělský tovární jezdec KTM tak navýšil svůj náskok v čele soutěže na obhájce titulu Paula Goncalvese (Honda) na 3:19 min.

Třetí etapa Rally dos Sertoes vedla z Catalao do Paracatu a byla dlouhá 360,45 kilometru. Téměř 210 kilometrů bylo měřených. Jezdci doufali, že nebude příliš těžká, aby si trochu odpočinuli před čtvrtou etapou, která měla být nejdelší a nejobtížnější z celého závodu. Opak byl ale pravdou, třetí etapa vedla po skalnatých cestičkách, které vyžadovaly neustálou pozornost pilotů, v závěru dojeli závodníci na širší planinu, kde se zase jelo velmi rychle. Po svém vítězství ve druhé etapě jako první do té třetí vystartoval na trať Portugalec Paulo Goncalves. Tovární jezdec Hondy a úřadující mistr světa jel se svou Honda CRF450 Rally bez chyby až do poloviny etapy, kdy stále vedl a nebyl nikým dojet. Ve druhé polovině ale měli navrch domácí specialista Jean Azevedo na Hondě týmu Mobil a hlavně vedoucí jezdec rally Španěl Marc Coma. Tovární jezdec KTM nakonec fantastickým finišem vyhrál o 1:18 min. nad Azevedou, třetí Goncalves měl ztrátu 2:40 min. Čas vítěze zněl 2:36,10 hod.
"Byla to těžká, ale pro mne úspěšná  etapa. Bylo obtížné zvolit a udržet optimální tempo. Snažil jsem se trochu si v čele navýšit náskok a to se mi podařilo," uvedl Coma a Goncalves dodal: "Myslím, že jsem dnes odjel dobrý den. Nedělal jsme navigační chyby a ztratil jsem jen minimum času. To se stává, když startujete první a jede pořád sám v čele." V závodě pokračuje 36 motocyklistů a 14 quadů. Mezi nimi se do vedení po třetí etapě dostal Brazilec Marcelo Medeiros (Taguatur Racing), který triumfoval v sobotním prologu a pak ve třetí etapě. V čele klasifikace má náskok 1 minuty a 57 sekund na Roberta Nahase (RNN Sports), a 3 minuty a 45 sekund na známého Poláka Rafala Sonika (Sonik Team).