Kulhavý začal German Cross Country vítězstvím

Josef Kulhavý ještě vloni získal na Suzuki český motokrosový titul ve třídě MX2 v barvách znojemského KRTZ, ale nyní pod křídly týmu Husqvarna by Zupin slaví velké úspěchy v Německu. O uplynulém víkendu se stal vítězem úvodního podniku devítidílného seriálu German Cross Country.

Josef Kulhavý vyhrál v nejsilněji obsazené kategorii Pro a český úspěch dovršil Otakar Kotrba, který zvítězil v kategorii Senior. Oba Češi jeli na úspěšných a v závodech mistrovství světa prověřených strojích Husqvarna TE 310. Do čela závodu se výborný motokrosař Kulhavý dostal jedno kolo po startu a k vítězství mu hodně dopomohl i fakt, že mu mechanik Karel Caesar byl schopni na jeho motocykl namontovat větší nádrž, a tak se jezdec nemusel zdržovat tankováním paliva. Úspěch týmu Husqvarna by Zupin završil třetím místem Dennis Schörter a čtvrtým Christian Weiss. Kulhavý není v německém šampionátu cross country žádným nováčkem, už vloni tam získal 4. místo celkově. Letošní německý seriál pokračuje druhým závodem 5. až 6. května ve Walldorfu.