Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník -MP-
Vloženo 19.12.2014
Aktualizováno 13.4.2024

Vloženo: 31.08.2020, Uskutečněno: 31.08.2020, Stav tachometru: 100000 km, Zhlédnuto: 35x

Letos se daří. Co se ježdění týká. Sice se jen tak odrážím od hranic jak koule po kulečníkovým stole, ale nějak mi to nevadí, poznávám a navštěvuji místa kam by se letos díky covidu nepodíval, protože bych coural nejspíš někde po Balkáně. Jednou jsem už tedy skoro proklouzl ven, bylo to první den kdy byli zavřený hranice, ale POLICIE ČR u mě byla dřív než jsem vymyslel jak odstranit zátarasy. No a teď když se může tak mě to za to nestojí, abych se vrátil a pak mě někdo šťoural v rypáku špejlí a vatou. Pracky bych mu urazil.
Takže letos aktuálně už cca 17 000 km po Čechách a Moravě.
Tím se Transalp dostal přes 100 000 km.
Dojezdil jsem ze začátku Mitas E-08 a už je nikdy nechci. Na tý gumě jsem nikdy neměl pocit jistoty. To je jak když klepeš milenku u ní doma v kuchyni na lince a máš pocit že za dveřima cinkaj klíče jejího starýho. Prostě se nerozvášníš. Nájezd na předku 20 000 km . Za tu dobu dvě zadní po 10 000 km. Rozhodně lepší je E-07 , i kdybych s ní jezdil jen čistě asfalt.
Pak jsem tam hodil Shinko Trail Master 704/705 . Tak to jiná. Hned od začátku jsem si ty gumy oblíbil, a hned jsem věděl že další budou ty stejný. Za cca 4 měsíce najeto na nich 11 000 km. Předek téměř bez pozorovatelnýho úbytku. Přikoupena tedy jen zadní. Ta by ještě snesla pár stovek , ale ta hranka už byla moc a však to znáte ... nic, nic, a najednou to přes ní padne . Na hovno pocit. Dal jsem novou. Myslím že to letos dojezdím na 704/705 , a pak zkusím Adventure Trail 804/805 , případně zase návrat k E-07.
Nedávno opět výměna oleje, filtrů a svíček. A při cca 99 000 km výměna řetězovky ( vydržela cca 30 000 km ).
Takže máme aktuálně cca 101 000 km a jede se dál.
Zatím nemám potřebu ji měnit. Stará vrána furt lítá, nic po mě nechce, a rozhodně ostudu nedělá.
...jo a poprvé jsem s ním plácnul , když jsem na něm jel. Bylo to vlastně moje první plácnutí vo zem za cca 270 000 km co jsem najezdil od 15 let.
Jen tak sjíždím na polňačku , chcu šlápnout na zem , která tam není a jdu na pravej bok . Díky tomu že jezdím furt s kuframa tak se to o něj opřelo a nezůstala mi tam noha. Tak jsem vylezl, po čtyřech se vyhrabal z příkopu ven, vyklopil bočák, zařval si " kurvááá " a zvedl ho. Nevím kde se to ve mě vzalo. Řidítkama dolů, kolama nahoru, před chvílí natankovaná nádrž vytýkala přes víčko. Škody nula nula. Vzal to kuft a padák - trochu podřenej. A škrábnutá kulička na brzdový páčce.

Fena- (0) napsal 12.09.2020 v 19:01

No ty kráso, konečně vidím pořádně přetočenej tachák, nádhera
Jen tak dál

Kami (5) napsal 03.09.2020 v 16:12

No a máš funglovku

Pedl (183) napsal 02.09.2020 v 17:11

000000
Co se týká pneu můžeš ještě zkusit K60 Scout, hodně podobné jako E-07 ale trochu měkčí směs, lépe drží na mokru, ale taky rychleji ubývá. A koukám že i E-07+ se už prodává v rozměru 130, to by bylo zajímavé zkusit.

spike-cz (137) napsal 01.09.2020 v 14:16

Pěknej zápis. Taky jsem si pořídil podobnej. Škoda jen, že na ježdění nemám tolik času..
Kolama dolů!

Radus88 (8) napsal 01.09.2020 v 08:02

17 tis. Hodně slušný nájezd jen po ČR
Snad se toho taky dočkám někdy

• Focení 115 000 km

Fár fotek - asfalt, polňačky, voda

Vloženo: 14.08.2021
    Uskutečněno: 14.08.2021
  • Na začátku sedmýho roku...109 tkm

Tak s tou vránou budu lítat už sedmou sezónu. No a proč ne. Je jí devětadvacet let, nalítáno má cca 110 000 km a furt dobrý... Není důvod měnit. Proč se zbavovat něčeho co funguje, nedělá problémy a pokud dostane tu zákl

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2021
    Uskutečněno: 09.04.2021
  • Jdeme do šestýho společnýho roku

Tak už budu s tou starou vránou lítat šestou sezónu. A pořád je v dobré formě. Na další STK už to bude veterán. Mnozí by řekli že už by to chtělo něco novějšího, ale proč, když pořád bez problémů jezdí. Sice jsem chvilk

Vloženo: 06.01.2020
    Uskutečněno: 06.01.2020