ČZ 125/476 (1975)

Aktualizováno 13.10.2015

Prokletá elektrika ČZ

Vloženo: 21.07.2014, Uskutečněno: 21.07.2014, Zhlédnuto: 16x

Dámy a pánové

Ten ohavný přístroj mě zase nechal pryč od domova ... dvakrát! Poprvé se tak stalo cca 10 km daleko, kde se zapalování rozhodlo odejít na dovolenou, sbalilo se a za boha nechtělo zapalovat. Ani po hodině domlouvání se mu nechtělo nic dělat, tak jsem stroj složil dohromady, že ho u strejdy nechám přes noc. V tu chvíli se zapalování leklo temné garáže bez oken a rozhodlo se spolupracovat.

Podruhé cca 500 metrů od domova, stejná závada. Prostě ne a ne zapálit. Po dotlačení moto samozřejmě naskočilo.

Naposled mě to vytočilo včera, kdy jsem se chtěl projet, přičemž moto bylo jiného názoru. Jemu se nikam nechtělo, tak jsme zůstali doma. Pro jistotu jsem ho rozebral.

Nejdřív jsem napustil karbec benzínem a sundal nádrž. Vymontoval svíčku. Jiskra byla pěkná, modrá a pravidelná. Zamontoval jsem svíčku a moto samozřejmě naskočilo. Pak pravé víko a začal jsem s výrobou stahováku rotoru. ... Jo, to vlastně budu muset dodělat dneska

Hej děcka fakt nevíte co s tim?
1) kostření motocyklu mám duble. Jednak mám ukostřenej jeden pól přímo na kostru moto a navíc vedu speciálně jeden Cu vodič, který spojuje vše důležité (cívku, baterku, světla, kostru asi na 3 místech ...)

2) světla svítěj pořád, a jak jsem se z VAPE dozvěděl, tak světla a zapalování jsou úplně rozdělený. Takže jedinej rozdíl je pak vyšší napětí při chodu a nižší při baterce

3) kabeláž je ok, nic neprobíjí, ale stejně si myslim, že mam někde něco co nevidim. Největší problém bych viděl právě v tomhle

4) na VAPE mi napsali, že nejčastějš se zorbíjí rozpínací relé (který tam nemám)

5) pak mi napsali, že se může rozbít cívka, snímač, regulátor, stator a rotor ... fakt vtipný

Popis závady: někdy to zapaluje, někdy až po rozebrání moto, někdy ani po rozebrání moto

Řešení: let daleký ze skály

mirapulec (5) napsal 23.01.2016 v 14:49

Vape naštěstí nemám.A nikdy nebude.Kdyby to aspoň za ty nehorázný prachy fungovalo na 100%

125Marek (10) napsal 21.07.2014 v 12:58

Na své Blatě mám taky zápalko od firmy Vape... A taky se to pěkně se*e

• Další série závad

brý den pánové Tak máme po burze a všechno je namontováno. Onehdá včera jsem jen tak náhodou chtěl jet do práce, když jsem si na konci ulice všimnul , že mám trochu prázdný kolo a že mi to jde trochu do smyku. Existov

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.05.2014
    Uskutečněno: 06.05.2014
  • Burza 26.4.2014

Tak sme (já a ten peklostroj) včera nakupovali co bylo potřeba. Burza byla na letišti u Velké Dobré, což je tak 10 minut jízdy od domova. První hoďku bylo jen tak čumění na ošuntělé díly z 40 let starých strojů. Z domova

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.04.2014
    Uskutečněno: 26.04.2014
  • Oprava

Takže abych začal tam, kde se začínat má. Na začátku to bylo 16.5.2013 kousek za Slaným. Přivezl jsem peníze a s kamarádem odvezli mojí novou lásku. Bohužel dnes ani nevím co jsme to přivezli, ale v TP bylo napsáno ČZ 12

Typ: Koupě
    Vloženo: 10.04.2014