Honda XL 1000V Varadero (2002)

Vlastník CharlitoCZ
Vloženo 5.4.2014
Aktualizováno 29.7.2014

Na noc k Dunaji, aneb když v čechách není ubytování

Vloženo: 29.09.2015, Uskutečněno: 27.09.2015, Stav tachometru: 58000 km, Zhlédnuto: 3x

...ačlo to jako obvykle u piva, bavíme se, sdělujeme si představy o cestách, pijeme pivo, řešíme cíle, vzpomínáme kam jet, pijememe další piva, akceptujeme Krtkovu nelibost v zahraničí, pijeme víc piva..

Máme zvolen cíl, pojedem do jižních čech okukovat tamní krásy.. jenže...
opět u piva zjišťujem, že sehnat v čr ubytování je nepoměrně drahší než v zahraničí, služby horší, všeobecně nicmoc lákavé a na tyto dny vyprodané.

Měníme tedy plán, ještě u piva objednávám pokoje v Rakousku, název zajímavý "Idylka u Dunaje" a jen kousek za hranicema.. (inu, na mobilu to vypadalo blíž).

27. - 28.9.2015
Je ráno, je chladno, ale ono to půjde. Vyjeli jsme po deváté směrem na jih, těsně za Prahou proběhlo natankování a bez větších zdržení pokračovali přes Orlickou přehradu Temelínu, pár fotek a šup na jídlo do Hluboké k ZOO, kde jsme si dali oběd - jak již psal kolega, nedoporučuji, chudák čekal na polévku, mezitím co my už dojedli hlavní chod. Nebyla by to žádná tragédie, kdybychom v mezičase podobných případů neviděli hned několik a kdyby se obsluha místo hádky alespoň omluvila. No nic, najezíno, tak šup na stroje a jedem přes Krumlov na Lipno, tam dočerpáváme, přejíždíme hráz, zahýbáme doprava a po pár kilometrech vklouznem zapomenutym přejezdem do Rakous, kde nás k našemu překvapení uvítaly na tamní poměry dost špatné silnice. Vybrali jsme v bankáči éčka a s docházejícími silami dojeli do cíle, kde nás to všechny očarovalo.
Penzion byl na konci silnice, odkud se dalo dál pouze přívozem, který dle slov kapitána uveze i ruský tank, nevím sice kolik váží, ale víc jak 10 tun určitě... Uvítání personálem, předání pokojů, komfort a strava, to vše splnilo naše očekávání - a to už jsme s manželkou pár míst projeli..
Nejvíc mě však potěšil Krtek, který s cestováním do zahraničí moc zkušeností nemá, jelikož má, a dokonce bych to nazval i mírný odpor k překročení hranice ČR. Jemu se to totiž zjevně opravdu líbilo, tak snad i příště podobnou cestu absolvuje. Za první den jsme ujeli 317km, což vzhledem k našim dvěma prvojezdcům a né vždy jednoduchým cestám považuji za úspěch a gratuluji jim k výsledku.

Druhé ráno jsme navlečení sedli na stroje, nastartovali a, a... problém, Kyd píchnul, vyměnil tedy obratně duši, nasadil a, a... ve spěchu projebal novou duši montpákou.. zkoumali jsme tedy tu původní, která jen slabě unikala u ventilku, rozhodli jsme se tedy, nasadit ji zpět a dofouknout - kompresor byl k dispozici od kapitána, který se zdál být hodně podivný, nicméně milý a ochotný.
Se spožděním necelé hodiny tedy vyrážíme, po krátké cestě už jsme v DE a projíždíme Passau, který se ukázal být až překvapivě koukatelným městem. Dále už míjíme Regen a hopem jsme na Železné rudě, kde si dáváme pauzu. A to už jsme vlastně doma, šup na Klatovy a dál Plzeň, kde už vzhledem k únavě a časovému presu najíždíme na dálnici a mažem do Prahy. Cesta byla mrazivá, obzvlášť pro ty, co počasí podcenili.. ale, konec dobrý, všechno dobré. Najeto 300km.

Děkuji všem účastníkům, omlouvám se za drobné zajížďky, či změny tras od itineráře a už se těším na další výlet.

Adarek (2) napsal 24.11.2015 v 10:30

Varan nemá chybu, jak se jezdí na těch špuntech ?

Kartáček77 (0) napsal 30.09.2015 v 18:50

Koukám, že ses taky pěkně rozepsal - supr napsáno

• A je "pa"

Spousta cest, spousta výletů... málo záznamů... už je pa, ale nezapomeneme a snad bude přát dalšímu majiteli :-)

Typ: Prodej
    Vloženo: 04.07.2021
    Uskutečněno: 04.07.2021
  • Výlet, ČR, DE, PL

Tak letos první větší výlet, pár km jsme už sice najezdili, ale dnes byl čas naše dva nováčky vytáhnout o fous dál. Původní cíl Pekelných dolů byl k počáteční nelibosti některých účastníků přehodnocen, protože přeci za

Vloženo: 14.09.2015
    Uskutečněno: 13.09.2015
  • 57.000km

Inu, letos mi sezóna začla trošku opožděně, hlavní impulz byla až manželka a kamarád, kteří si též udělali papíry. Před sezónou bylo pochopitelně nutné mrknout na údržbu, vyměnil jsem tedy olej, opět jsem použil již o

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.09.2015