Yamaha FZ1 Fazer (2008)

Vlastník Šemík20
Vloženo 17.3.2014
Aktualizováno 17.3.2014

Hodná, silná a poslušná motorka

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem se vracel k motorce možná po 15 letech a předchozí motorka byla Jawa, byl jsem při zkušební projížďce pěkně vyplašený. Samozřejmě, že jsem po koupi vyzkoušel maximálku a asi 200km v kuse a bylo mi jasné, že to byla správná volba.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji každému, kdo chce klidnou motorku na cestování a přitom umí i vehnat do žil adrenalin

Doplňky na motorce - Koncovka Akrapovič, padáky, kufry Givi zadní a dva boční, vyhřívané hefty

Průměrná spotřeba - 6.32708 l/100km

Motorku jsem koupil na doporučení kolegy, který má s motorkama dost skušeností.
Důrazně mi doporučil při mojí výšce a věku nekupovat si šestistovku a dnes vím, že měl pravdu. Podle jeho slov může každý pokud to má v hlavě srovnané (samozřejmě v dnešním provozu i trochu štěstí) jezdit na silné motorce.
Mám za sebou na FZ 1 dvě sezóny a už jsem začal třetí. Nemohu srovnávat jízdní vlastnosti s jinými a nechci opakovat a papouškovat ostatní recenze.
Jízda na ni je příjemná, v pomalém tempu je hodná, ale nikdy mi to dlouho nevydrží. Za chvíli začnu předjíždět. Předjíždím samozřejmě způsobem, že za ní vezmu, abych se rychle zařadil.Tím se změní v raketu a je po pohodičce. Začnu ji tahat do náklonů, podřazovat do zatáček, zkrátka svým výkonem a vlastnostmi mě sama nutí ke sportovnější jízdě. I při sportoní jízdě se chová skvěle a dává pocit jistoty.
Jezdím i po městě, myslím, že není na to určená, ale dá se. Nejhorší je v létě, když zapnou větráky a stojím třeba na červené. Topí na nohy a to pak mám pocit, že budu mít vejce natvrdo :).
Nemá skoro žádný úložný prostor, řeším zadním kufrem Givi-vejdou se do něj dvě helmy. Pokud potřebuju ještě větší úložný prostor, mám i boční kufry Givi. Potom skutečně vypadá jako cesťák. Trochu "humpolácké" je lešení pro kufry, ale to je věc zvyku.
Brzdy jsou silné, účinné a dají se dobře dávkovat, nemohu nic vytknout.
O motoru bylo napsáno hodně, myslím, že psát amatérské hodnocení je zbytečné.
Dobře se cestuje, mohla by mít větší nádrž. Pro sportovní jízdu také dobrá. Jak se tady píše, je to skutečně univerzální silniční motorka.

raser
raser napsal 17.03.14 v 16:31

Krasavec Kdysi byl také v poměrně úzkém výběru.

motojanie
motojanie napsal 17.03.14 v 14:07 10b.

Krásný stroj, spoustu šťastných km v sedle jasných 10b.

Vinárník
Vinárník napsal 17.03.14 v 14:04 10b.

líbivej kousek