KTM LC8 950 Adventure (2003)

Vlastník RaCa
Vloženo 27.11.2013
Aktualizováno 25.8.2014

Výměna origo výfuků za 2in1 + Akrapovič

Vloženo: 27.08.2014, Uskutečněno: 27.08.2014, Stav tachometru: 73000 km, Zhlédnuto: 16x

Kačenu jsem koupil s origo výfuky, se kterými si minulý majitel docela dobře pohrál a měly neskutečnej zvuk a nechal na ně přivařit takový větší koncovky, takže vypadaly fakt kurevsky. Jedný dva důvody mě vedly k výměně za výše zmíněnou kombinaci.

1) Svody výfuku "dva do jednoho" údajně zlepší krouťák v nízkých a středních otáčkách, takže se dá jezdit cca od 3500ot/min.
2) Origo koncovky váží 11kg!!! = úspora 8kg daleko od těžiště s jedním Akrapem!!!

No...Akrapa jsem sehnal za cca 2500,-Kč v dobrym stavu z GSX-R 750, tudíž nešlo o úpravu plug and play, ale musel jsem si s tím trochu pohrát. Origo koncovka má přírubu na 3xM8, nová koncovka má o šroub víc. Nechal jsem teda vyřezat z 5mm nerezu destičku s přesnýma otvorama pro šrouby a otvorem 50mm na nasazení svodu. To se potom svařilo a tadáá...svod byl na světě.
Myslím si, že koncovky jednoho výrobce na různé moto podobnýho obsahu se od sebe nějak moc lišit nebudou, maximálně bude jiná právě ta příruba.

No nic. Dneska jsem to nasadil a udělal zkušební projížďku a je to MASAKR!!! Je to asi jako když z výfuku vyndáš nahňácanej ručník. Od 4t to jede jak splašený a nepřestává. Jde to daleko rychlejc do otáček no a ten zvuk...to se nedá popsat. Pak sem hodim nějaký videjko s ukázkou;)

Každopádně všem vřele doporučuju.

Driver-toys (1) napsal 17.12.2015 v 17:02

Tož pěkné a kde máš to video ?