Yamaha TDM 900 (2003)

Vlastník Johan
Vloženo 2.10.2013
Aktualizováno 2.10.2013

Vloženo: 07.08.2014, Uskutečněno: 30.05.2014, Stav tachometru: 31500 km, Zhlédnuto: 37x

Poslední dobou jsem měl pocit, že to "nějak blbě brzdí" a taky při dobřžďování lehce pískaly přední třmeny. Když jsem sundal třmeny a zkouknul pístky zjistil jsem že:
1) ze čtyř pístků ve třmenu chodí lehce tak jeden
2) u větších pístků je zřejmě rozdrbaná prachovka a vylézá ven podél pístku.
A protože druhý třmen na tom byl téměř stejně, bylo rozhodnuto.
Na wemoto jsem objednal sadu pro repasi předních třmenů. Skládá se ze sady prachovek i těsnění na oba přední třmeny. Stála sice 1330,- ale co naděláš.
Trochu zádrhel byla chybějící dvě těsnění v sadě ale po krátké komunikaci mi je obratem zaslali, OK.
Takže shodit třmeny, vypustit kapalinu, největší porod bylo dostat ven pístky. Finty s kompresorem moc nešly, zaříkávání všema známejma nadávkama taky ne, nakonec došlo na hrubé násilí (kleště přes hadr).
Pístky jsem vzal na hadrák, takže se zas lesknou jak psí koule, nové těsnění i třmeny jsem namačkal raz dva. Trochu jsem váhal zda gumičky máznout v sadě dodávanou vazelínkou na těsnění, servisní manuál doporučuje přimáznout jen brzdovkou. Nakonec jsem u jednoho třmene zkusil přimáznout uvidím časem co to udělá. Zpětné sestavení je už bez problémů, dosedací plochy mezi destičky a pístky jsem přimáznul spec. vazelínou od pana BOSCHe, naplnil čerstvou Castrolku, akorát odvzdušňování v jednom člověku je vždycky pěkná rozcvička .
Výsledek se ale dostavil.
Jsem dost překvapen jak jsou to najednou agresivní brzdy. Jedním prstem ji postavím na přední, pískání zmizelo a i citlivost dávkování je najednou úplně jiné kafe.
Tak hlavně aby to takhle dlouho vydrželo...

• Nová řetězovka, servis zadní kyvky

Začalo to tím, že jsem si koupil měrku řetězu. Jen tak pro jistotu. Zadní rozeta vypadala dosud OK, řetěz na namátkové měření taky, primár nebylo důvod odkrytovávat. Jenže při měření celého řetězu jsem zjistil že tři čt

Vloženo: 07.08.2014
    Uskutečněno: 04.08.2014
  • Pravidelná výměna oleje

Nastal čas - jako obvykle :-), tak jsem koupil flašu - jako obvykle. Samozřejmě Castrol Power 1 10W40 - jako obvykle. Starej černej vylil, novej růžovej, dokonce navoněnej nalil. Aj filtr vyměnil. Tentokrát jsem zkusil k

Vloženo: 07.04.2014
    Uskutečněno: 29.03.2014
  • odešla další baterka

Když jsem motku koupil, byla tam baterka YUASA GT12B-4, už dost vyšeptalá, po nějaké době přestala startovat úplně. Kupil som novu baterku Banner a to byla chyba :´-( Vydržela sotva dva roky a cca 8.000 km. za ty prachy

Vloženo: 20.01.2014
    Uskutečněno: 20.01.2014