Yamaha FZ1 Fazer (2008)

Vlastník Ondra
Vloženo 18.7.2013
Aktualizováno 10.10.2021

Yamaha FZ1 Fazer, co víc dodávat...

První dojmy - První dojmy jsou ryze pozitivní. Asi jsem konečně našel svou krevní skupinu :-) Výkonný motor, který nepoškodí plomby v puse, brzdy, které opravdu brzdí a k tomu i ta trocha cestovatelského pohodlí.

Motorku bych doporučil pro - No, po pravdě na ryzí cestování - ala s V-Stromem kolem světa - to prostě a jednoduše není. Na rychlý přesun z bodu A do bodu C se zastávkou v bodu B je Fazer ovšem ideální. Za mě zatím maximální spokojenost.

Doplňky na motorce - Turistické plexi Puig, držák Top-Case Givi + kufr Givi V46, přečalouněné sedlo do perforované kůže, miniblinkry, vzduchový filtr K&N, ukazatel zařazené rychlosti GiPro a laděný výfuk Akrapovič Hexagon Titan.

Yamaha FZ1 Fazer mě upoutala na první pohled pocitem všestrannosti. Motor z R1 je výkonný pracant, kde určitě žádní ten koník chybět nebude. Brzdy zabrzdí bez problémů jen po stisknutí jedním prstem, motorka je stabilní a hlavně, nevibruje s výjimkou lehké rezonance kapotáže okolo 4500ot/min.. Mám tu i první nedostatek - řadička, která nejde nastavit níž tak, jak bych potřeboval a na přeřazení je zapotřebí větší dráha nártu nohy - nakonec to vyřešila koupě bot v vyšším nártem a vše je nyní ok.

karlush
karlush napsal 04.03.14 v 20:40

Už jsem myslel, že stárneš, když sis koupil V-Stroma, ale při koupi tohoto stroje si mě mile překvapil
Je to pěkný kousek a přeji hodně km hlavně bez nehod - tobě obzvlášť