Motorro Raptur 125 (2013)

Vlastník AJenkins
Vloženo 25.6.2013
Aktualizováno 11.5.2014

Vloženo: 26.08.2013, Uskutečněno: 22.08.2013, Stav tachometru: 1460 km, Zhlédnuto: 25x

Již delší dobu jsme se s Milanem (milax) domlouvali, že uskutečníme vyjížďku po těch našich severočeských kopcích. Řekli jsme si tedy, že by jsme mohli pokořit Hřensko. Sraz jsme si jako obvykle dali na benzínové stanici Agip u městských lázní, kde jsme oba dotankovali plnou nádrž před jízdou. Něco jsme už měl natankováno v nádrži, takže když jsem platil 49,- tak paní prodavačka z toho nebyla moc nadšená. Zřejmě jsem jí neudělal tržbu jakou si přála. Dali jsme s Mílou řeč, domluvili co a jak a mohli jsme vyrazit.

Vyjíždíme a míjíme OC Fórum, zdhruba na 300 metrech jsme stavěli již na třetí červenou, takže nám to nějak nechtělo svižně začínat. Jak jsme se ale dostali na střekovskou stranu směrem Svádov, tak jsme mohli upalova směrem Děčín. Po střekovské straně do Dečína se jede úplně parádně. Sem tam nějaká vesnička, občas dlouhé rovinky mimo obec, kde jsme zkoušeli komu jede víc skútr. Musí se uznat, že Míla má velmi dobře vyladěnou Gileru Runner 50. Na akceleraci jsem mu nestačil, ale poté když se mělo dosahovat nejvyššího výkonu, tak bylo vidět, že můj raptor má o nějaký ten koník navíc.

Přijíždíme do DC, průjezd je celkem hladký. Doprovázíme tři Německé kolegy, kteří ovšem nemají skútry, ale krapet silnější silniční stroje. Což nám i chvílemi dokazovali. Projeli jsme Děčín a najíždíme směr Jetřichovice. Byl problém koukat před sebe, když je v okolí, tak nádherná krajina. Jedna zatáčka za druhou, takže zkoušíme jak nejvíc půjdou motorky naklonit. Cestou nás zaráží někeří řidiči plechovek, když nás vidí před sebou a přesto si to šinou prostředkem silnice bez ohledu na nás. Moc nechybělo a Míla si tak mohl i prohlédnout krajinu z ptaččí perspektivy. Každopádně pokračujeme dál. Projíždíme Jetřichovice a stavíme ve vesničce Jetřichovice - Vysoká Lípa. Přece musíme ještě pokecat :)

Po Půlhodinové debatě o všem možném a nemožném pokračujeme. Projíždíme lesem. Občas předjedeme nějaké to vozidlo. Přijíždíme do Hřenska. Nádherná obec, bohužel ještě mírně poznamenaná povodněmi. Stavíme opět, že uděláme nějaké foto. Potkáváme nevěstu se ženichem, kteří se fotí uprostřed silnice. Nechápavě kroutíme hlavou, když si uvědomíme, kolik je tam krásných míst na focení. Cesta s Hřenska zpět do DC je fakt rychlá. Podel Labe, nádherná silnice, před námi VW Multivan, který nám krásně rozráží vzduch a my letíme neustále kolem 90 km/h. Během 10 minut jsme v DC. Dále se vracíme stejnou cestou jako jsme jeli do DC.

Najednou jsme zpět v UL, tentokrát stavíme na benzínově pumpě Lukoil, kde dáváme poslední fotky. Shodli jsme se s Mílou, že to rychle uteklo, přesto, že jsme najeli přes 110 km. Zdolali jsme převýšení přes 400 m, takže naši mazlici dostali celkem zabrat. Snad ještě stihneme letos ještě jednu projíždku, každopádně se těším.