Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník Johnny_B
Vloženo 19.4.2013
Aktualizováno 27.9.2016

U mé Deauvillky jsem napsal, že je to moje první motorka po 13 let bez 'motorkaření'.
Není to tak úplně pravda - na podzim 2012 jsem si koupil před Hondou tuhle krásku.

První dojmy - Nádhera - první cesta Litovel - Valmez částečně po dálnici pak po okreskách, celou dobu obrovský úsměv na tváři. Hned druhý den jsem ji jel převézt domů do Ostravy. No místo obvyklých 50 km z toho bylo km 250.

Československá klasika, kterou chci dát do původního stavu bez větších zásahů jako nový lak atd.

Přes zimu rozebrán částečně předek. Koupeno originální světlo, nové kolena, řídítka, boční schránky z panelky, klakson, dobové zrcátko, pneu, duše, zámek sedla, filtr, lanka a spousta dalších věci, co si ani nepamatuju. Zatím čekají v krabici, ale už přišla doba (19.4.2013), kdy se začne dávat dokupy.
---

23.10.2013

Pomalu se blíží konec této sezóny a ač byla pro Jawu poměrně krátká (celkem najeto asi 300 km) myslím, že byla docela úspěšná.
Vše výše popsané bylo nainstalováno na motorku a taky další nemalé a neplánované věci:
- 12V VAPE, jelikož původní dynamo vybíjelo baterku a když už jsem měl dělat výměnu, tak jsem se rozhodl udělat to pořádně (ano, není to originál, ale vidět to nejde a uvažuji, že si to origo 45W dynamo ještě pořídím a bude mi ležet v garáži v krabici).

- Proveden výbrus válce (č.1) u firmy Moto Padalík.

- Komplet zadní nový ráfek včetně výpletu (CZ) a renovovaného středu.

martycaesar
martycaesar napsal 12.04.16 v 21:44 10b.

vypadá úžasně. Ty jsi prostě správný ochranář veteránů!

jawys

fidlimydli
fidlimydli napsal 23.10.13 v 14:48

Krásný origo stav.

Unblock
Unblock napsal 01.05.13 v 14:02 10b.

Každá Jawa je pěkná , k týhle gratuluji .