Kawasaki KL 650 Tengai (1998)

Vlastník cugy
Vloženo 13.3.2013
Aktualizováno 15.7.2016

Vloženo: 02.06.2014, Uskutečněno: 02.06.2014, Stav tachometru: 33800 km, Zhlédnuto: 7x

Tak opět zdravím příznivce endur, dnes se s vámi chci podělit o další 2 poznatky mého Tengaie.
Neustále jsem nadále bojoval s vibracemi až jsem se rozhodl pro radikální řez. Kompletní demontáž a výměnu rozvodového řetězu, kdy bylo zjištěno, že drážky na vyvažováku nesouhlasí a konečně bylo dosaženo správné polohy. Po kompletaci jsem konečně spokojený. Je to jak nebe a dudy. Konečně připravená na delší cestu.
Když už jsem myslel, že je kompletně hotová vytáhl jsem nepromoky a jel otestovat v opravdu hustém dešti její vydrž. Test dopadl na jedničku, moto se dobře vede, na těch pneu Heidenau žádý aquaplaning, najel jsem asi 170km a bylo to opravdu drsné, kromě rukavic, jsem byl úplně suchý. Takže chválím nepromok, který jsem kdysi dávno koupil v Lidlu a jehož vlastnosti mě super překvapily. O to horší bylo poznání po otevření bočních kufrů!!! Vážení, ty krásné kufry od Kappa, jsou bezvadné a hezky vypadají, ale ...!! po otevření se na mě z každého vylilo asi půl litru vody!! Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že jak jsou ty zámky směrem k nebi a jsou jakoby zapuštěné, vytvoří to jakousi vaničku a z té nemá voda úniku jinam než do kufru... No to mě dostalo, zvláště k cenně kufrů... no nic obrátil jsem se na prodejce a bylo mi oznámeno, že to je normální!! aže si dovnitř můžu koupit nepromok tašku.. tak se to dělá.. až Vám poteče do baráku, kupte si pláštěnku... A to výrobce na svých stránkách (http://www.paolo.cz/2174,kgr46-garda-moto-kufr-kappa.html) píše, že jsou voděodolné!!! To asi jako, že se nerozmočí, ale že do nich leje jako do sudu pod okapem, na to už je asi jiný pojem... jsem z toho teda jalovej, nicméně jsem kontaktoval čalouníka a nechám si ušít do větších průtrží takové návleky, jaké vyfasujete ve špitále jako návlek na boty a bude zase ok..,. teď už vím proč Kappa jmenuje se tak, když do toho kapá
No jinak zatím vše, někdy příště dodám konečná fota moto Hezkou stopu všem tulákům...

Tuareg-Tengai (1) napsal 02.06.2014 v 19:05

tak to ti nezávidím ,vodu v kufrech to je mazec nj. Kappa

• Tak zase o kousek dal

Tak mam zase o neco vice odjezdeno a musim konstatatovat, ze Kawa je opravdu to co jsem chtel. Dal jsem na ni polosilnicni gumy, nasadil zase na chvili misto ladaku seriovy vyfuk a projel nekolik stovek kilometru po zapa

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.03.2014