Cagiva Elefant 750 (1994)

Vlastník Hery22
Vloženo 6.1.2013
Aktualizováno 19.4.2024

jak jsem (ne)dobyl trojmezí čr sk pl

Vloženo: 17.08.2013, Uskutečněno: 17.08.2013, Zhlédnuto: 6x

Dnešní den jsem si dal za cíl trojmezí čr, sk, pl.
To leží ve vesničce Hrčava, která je v nejvýchodnějším bodu naší republiky.
Jel jsem z Dolního Benešova do Karviné, kde jsem se zastavil u kostela sv. Petra z Alkantary. Ten je známý tím, že je šikmý, dokonce více než šikmá věž v pizze (je vychýlen o 6,8 stupňů) . To je způsobeno zdejším poddolovaným územím. Je to taky jediná stavba, která zůstala z původní Karvinné, která musela ustoupit těžbě uhlí. Okolí Karviné stále působí jako měsíční krajina, ale myslím si, že už je to o mnoho lepší než dříve, ale než se tam dá příroda do původního stavu, tak to bude ještě běh na dlouhou trať.
Poté jsem jel směr Český Těšín a Jablunkov do Hrčavy. Myslel jsem, že na trojmezí se dostanu na motorce, ale je tam zákaz vjezdu. Tak jsem tam šel pěšky, ale bylo horko a musel jsem pokračovat v cestě a tak jsem se z časových důvodů vrátil k motorce . Škoda, trojmezí zůstalo nepokořeno Ale co, aspoň se mám důvod sem vrátit i s přítelkyní.
Abych si zpravil náladu, tak jsem se vydal podívat do Paříže na Eiffelovku. Kecám na Eiffelovou věž jsem se podívat jel, ale ne na tu do Francie, ale k bratrom Slovákom.
Ta leží kousek za hranicemi na hlavním tahu z Mostů u Jablůnkova do Čadci v Svrčinovci. Pak jsem jel přes Turzovku, kde mi na kruháči při brzdění podklouzlo přední kolo, naštěstí jsem to ustál. Zdálo se mi, jako by tam byl asfalt nějaký měkčí. Státní hranici jsem překročil v Klokočově- Bílé.
Pak už jsem jel známou trasou okolo vodní nádrže Šance, přes Ostravici, Frýdek-Místek, Ostravu kde jsem v Hrabůvce opět na kruhovém objezdu projel zatáčku driftem (asi jsem byl při přidání plynu na bílé čáře). A pak už jsem jel jenom domu do Dolního Benešova
Výlet to byl pěkný, ale chtělo to trochu víc času. Vyjel jsem okolo 12h a vrátil jsem se v 16h s tím, že jsem jel ještě nakoupit.
Najeto cca 240km

Hery22 (20) napsal 18.08.2013 v 09:40

vidim, ze tu mas trojmezi vlozene taky z polske strany se tam motorkou muze? Nevedel jsem, ze v Hrcave je na trojmezi zakaz vjezdu a ze to tam je na takovou prochazku. Ale jak rikam, nevadi, priste vezmu pritelkyni a na ten vylet udelame vic casu

pernik92 (163) napsal 18.08.2013 v 09:16

dobry vylet
na trojmezi se da taky dostat pres polskou stranu, mistni radi poradi kam jet

• Chvíle dopoledního volna

Měl jsem dopoledne volno, děti s babičkou a dědou, manželka mi zabavila skútr, jela na něm do práce, a tak mi nezbylo nic jiného, než se jet projet na slonovi :-D Projel jsem se jen tak u nás po Prajzské, s tím, že js

Vloženo: 03.08.2022
    Uskutečněno: 03.08.2022
  • Kontrola chalupy

Po delší době jsem vytáhl nejen slona z garáže, ale i ženu na motorku, pár let nejela (děti, práce...) Jako záminku na projížďku jsme si dali zkontrolovat, jak nám postupujou dělníci se střechou na naší chalupě. Trasu pr

Vloženo: 11.09.2021
    Uskutečněno: 11.09.2021
  • Slovensko, Ukrajina

přidám pár fotek z mé letošní cesty na Ukrajinu, které fotil kolega, než jsme se v Mukačevu rozdělili a každý jsme si pak jeli svou cestu, já dál do Zakarpatské Ukrajiny a oni zpět na SK

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.10.2016