Cagiva Elefant 750 (1994)

Vlastník Hery22
Vloženo 6.1.2013
Aktualizováno 19.4.2024

první letošní prázdninová projížďka do Adršpach a okolí

Vloženo: 01.07.2013, Uskutečněno: 29.06.2013, Zhlédnuto: 5x

Tak nám začala povinná dovolená a tak jsem chtěl na víkend vypadnout.
Přítelkyně se mnou jet nemohla a sám sem jet nechtěl, tak jsem vzal bráchu.
A kam se jet tak na víkend podívat? Na Slovensko chci jet v srpnu, na vysočinu pojedu za týden a tak padla volba na teplicko adršpašské skály. Cesta vypadala dobře, naplánoval jsem jí tak, aby se skoro celou cestu jelo v horách.
V sobotu dopoledne jsem jel pro bráchu do Ostravy a pak jsme vyrazili směr Opava a Bruntál. V okolí Bruntálu jsou hezké cesty, dobrý asfalt s rychlejšíma i pomalejšíma zatáčkama, prostě paráda, jen nás občas potkala přeháňka. Pak jsme jeli přes Vrbno pod Pradědem do Jeseníku a pak směr Hanušovice. Dále směr Vamberk Žamberk, kde jsme si dali na benzínce pauzu. Když jsme si odpočinuli, tak se nám naštěstí už vyjasnilo, a tak jsme se vydali dále přes Rychnov nad Kněžnou, Náchod do Teplic nad Metují, kde jsme si našli ubytování v Chatce v kempu Kamenec. Moc lidí tam nebylo, asi tím, že prázdniny zatím začínají a počasí zatím zrovna za moc nepřálo. Cena za chatku pro dvě osoby, s peřinami a motorku byla 450kč. Když jsme si vybalili, tak jsme si jeli koupit nějaké ty piva, protože jsme byli personálem upozornění, že pivo ještě nemají, že teprve sezonu začínají, ale kelímky na pivo nám dali . Večer už jsme jen popili a rekapitulovali den. Zadařil se, aut minimum, cesta dobrá s hezkýma zatáčkama a hezkým okolím, jen to počasí občas přeháňka, občas sluníčko, občas zima, občas teplo, ale my jsme byli spokojení.
Druhý den jsme vstanuli okolo deváté hodiny, sbalili a uklidili chatku a vyjeli se podívat na Adršpašské skály, jsou opravdu hezké. Když jsme se skálami dostatečně pokochali, což bylo brzo, protože trochu pršelo a byla zima, tak jsme se vydali do Trutnova. Počasí se zase umoudřilo a vylezlo slunko. Po cestě jsme viděli nějaké sportovce z Itálie, Francie, Německa, Slovenska a dokonce z USA, nějací běžci, asi to byl nějaký orientační závod nebo co. V Trutnově jsme si koupili nějaké pití a vyrazili dále do Hořic, které jsou slavné díky hořickým trubičkám, které jsme nakoupili v dostatečném množství, ale hlavně díky slavným motocyklovým závodům 300 zatáček Gustava Havla a Česká Tourist Trophy. Poté jsme jeli jen do Hradce Králové a pak už jen rychle směr domů. Cesta z Hradce byla o něco horší, protože hodně foukal studený vzduch a byl docela velký provoz. Dojeli jsme domu docela rychle, trochu jsme zmrzli, ale stálo to zato Najeto 690km

• Chvíle dopoledního volna

Měl jsem dopoledne volno, děti s babičkou a dědou, manželka mi zabavila skútr, jela na něm do práce, a tak mi nezbylo nic jiného, než se jet projet na slonovi :-D Projel jsem se jen tak u nás po Prajzské, s tím, že js

Vloženo: 03.08.2022
    Uskutečněno: 03.08.2022
  • Kontrola chalupy

Po delší době jsem vytáhl nejen slona z garáže, ale i ženu na motorku, pár let nejela (děti, práce...) Jako záminku na projížďku jsme si dali zkontrolovat, jak nám postupujou dělníci se střechou na naší chalupě. Trasu pr

Vloženo: 11.09.2021
    Uskutečněno: 11.09.2021
  • Slovensko, Ukrajina

přidám pár fotek z mé letošní cesty na Ukrajinu, které fotil kolega, než jsme se v Mukačevu rozdělili a každý jsme si pak jeli svou cestu, já dál do Zakarpatské Ukrajiny a oni zpět na SK

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.10.2016