Jawa 250/559 panelka (1964)

Vlastník jaraa
Vloženo 5.1.2013
Aktualizováno 5.1.2013

Moje první motorka po pionýru 20.Dostal jsem jí od dědy a před 20 lety jsem jí celou rozebral a nastříkal bylo my 16 let,zaty chromy bych si nejredči nafackoval.Už dva roky se chystám na renovaci do původního stavu.Automat fungujeje pojízdná.

První dojmy - Moje první motorka po pionýru 20.Dostal jsem jí od dědy a před 20 lety jsem jí celou rozebral a nastříkal bylo my 16 let,zaty chromy bych si nejredči nafackoval.Už dva roky se chystám na renovaci do původního stavu.Automat fungujeje pojízdná jen mám císla v depozitáři.

Roku 1963 se objevila Jawa 250 typ 559/03 s automatickou odstředivou spojkou, originální konstrukční řešení Jawy. Byla nasazena na hlavním hřídeli převodovky, pracovala v oleji, měla vícelamelovou konstrukci. Vedle samočinného spojování a rozpojování hnacího a hnaného dílu byla vybavena i ručním ovládáním a poloautomatickým vypínáním, spraženým s řadicí pákou. K ovládání motocyklu tak stačila jen otočná rukojeť plynu, řadicí páka a brzdy. Při rozjezdu stačilo přidat plyn a motocykl se plynule rozjel, při zastavení se spojka samočinně rozpojila a motor běžel na volnoběh. Umožnila i roztlačování stroje a byla o málo dražší než dosavadní normální spojka. Díky rychlé rekci na přidání plynu a sníženému blatníku měl motocykl zvláštní sportovní atmosféru. Později byla spojka vylepšena proti proklouznutí při silném a náhlém záběru.

loguran
loguran napsal 22.07.13 v 19:27

Ahoj,prosím o radu.Jak jsou připevněny boční krycí plechy.Vzadu je to jasné.Držák je na šroubu držícím nádrž a prsíčka.A vpředu je to na rámu před motorem?A v jaké výšce,nebo to se musí poštelovat.Díky za info.marek

tetrevarna
tetrevarna napsal 30.03.13 v 11:44

Automat super ale musí fungovat

tetrevarna
tetrevarna napsal 30.03.13 v 11:44 10b.

Automat super ale musí fungovat

tomasson.tr
tomasson.tr napsal 24.02.13 v 10:14 10b.

Parádní , přeji pěkné chvíle strávené v sedle !

podzemák
podzemák napsal 20.02.13 v 18:04 10b.

jo jo je to fešanda , tak drandi.