Aprilia RSV 1000 R (2000)

Vlastník Vladimirator
Vloženo 13.9.2012
Aktualizováno 6.5.2014

Vloženo: 16.02.2013, Uskutečněno: 14.03.2014, Stav tachometru: 43000 km, Zhlédnuto: 3x

Tak jde čas s Májou
3/2012 Koupeno a začináme makat 38800km!Papirování a je docela zanedbaná od roku 2009 stála.Předchozí majitel na ni neměl čas a stála mezi náhradníma dílama na auta ve skladu,takže bez STK.Začal jsem se k ní prohrabovat mezi pneumatikama,pak jsem odhodil plachtu a pocit blaženosti začal.
Má zánovní řetězovku,nějakej ten karbonek na víc,xenon,vcelku pěkný obutí Metzky Z3,baterka byla vytřísklá tak jsem dovez novou a kand´ák benálu,káble a auto baterku a pak ten krásnej zvuk ve dvouch koncovkách od Tenaxu(z čeho jsem si málem cvrnk )komplet Brembo hlavně i destičky-takže bylo snad o ní v minulosti pěkně postaráno,na okruhu asi byla,ale divil bych se kdyby ne ,však i já se tam chystám bo tenhle stroj je na to stavěnej.Všechno pasuje a má i origo blinkry,plasty,zrcátky a hefty.Platím a cukáme s kámošem na vozejk a jedem do servisu.

10/2012
Takže celou sezonu chytáme muchy a sem tam nějakého motejlka s Májou:přetěsnění vidlic a novej olej v tlumičích,trochu toho štelování však je to komplet Ohlins,komplet rozvody,vyleštění předních brzdových kotoučů-nová brzdovka,chladící kapalina,baterka,regulátor dobíjení,led blinkry,hefty,KN filtr,NGK platina svíce,olej a filtr,obutí měkká směs.nějaký to pucování
2012 jen jedna pokuta(zatracený vzorkování pneu s roku 65 )

2/2013
Děláme na záležitosti co RSVéčkaři znají a to je volnoběžka a gufero spojky,taky mi prosakovala nádržka na olej kolem držáku,to už je v poho.

10/2013
Najeto za dva roky 2600km což moc jistě není.Už má novou volnoběžku a tak ty rány z při startu už jsou pryč a Aprilka točí jak má.Na další rok koupím sadu pneu,ještě nevím jakou a sezo-ona může začít!!!

12/2013
Ještě zima nezačla a už aby skončíla!!!

4/2014
Máme po jarním servise:
Pneu od Bridgestonu R10 -jsou parádní
Vyměnil jsem brzdovku Motul 5.1. -pořádně jsem pročistil čelisti a pístky.Celá rodina musela darovat zubní kartáčky ).
Povedlo se mi odvzdušnit i zadní brzdu což majitele RSV možná překvapí ,ale né že by byla potřeba!
Olej a olejovej filtr-Taky jsem vsadil na na Motul 5100,ale označení MA.Ten novej moc lidi nechválej,že kloužou spojky.
Očista KaN filtru a celého airboxu,kontrola svíček jsou tam platiny a problém ještě nebyl.Měnil jsem ložiska v zadním kole,ale nakonec jsem zjistil,že to bylo zbytečný.
Dá se říct ,že jsem ji měl celou odstrojenou a vyčistil jsem ty místa kam se v sezoně není čas dívat .Baterku jsem udržoval celou zimu,tak s ní taky nebyl problém.
Řetěz jsem taky napucoval a namastil.
Prošel jsem technickou kontrolou!!

Tak jsem už něco málo najezdil a přijde mi ,že už jsem na ni zvyklej a je to pořád a pořád lepší ty naše projíždky.Navíc když vím,že většinu věcí a dílů jsem už vyměnil nebo opravil tak mám z tý motorky větší radost a můžu se na ni spolehnout.
Připravená na sezonu tak jsem zvědavej co bude.Možná ji vytáhnu na okruh ještě nevím.Nejlíp nám je v zatáčkách tak možná nějaký kopce na víkend.

lbedrich (15) napsal 30.03.2014 v 21:50

Pěkný R .. chce sice svoji údržbu, ale ušlechtilý dvouválec má za jízdy něco do sebe. A to ještě ten zvuk Ať Ti přináší jen radost.
L.

• Den smutku