Yamaha FZ1 Fazer (2012)

Vlastník sokolik
Vloženo 26.6.2012
Aktualizováno 26.6.2012

Motorka koupena jako nová 04/2012 od YMoto. Zatím je to základovka, uvidíme časem, jestli proběhne nějaký tuning, v hledáčku je laďák a případně výměna brzdových hadic za pancéřky.

Po ose ČZ250/471 - FZ6 Fazer jsem si říkal, že bych zkusil přesedlat na litra. Jelikož jsem pro univezálnost a motorku kromě zábavy používám také k cestování, tak opět vyhrála polokapota. Je to takové od všeho něco, ale pro mé účely zcela dostačující.

Asi nejlepší srovnání se nabízí s FZ6 Fazerem, na kterém jsem jezdil 6 let předtím. Největší rozdíl mezi FZ6 a FZ1 vnímám logicky v motoru. A hlavně jde o jeho celkové naladění. Motor FZ6 prostě chtěl točit a točit, aby dával tu opravdovou radost z jízdy. Motor FZ1 je podle mě lépe využitelný v širším spektru otáček. Síla, kterou motor od nějakých 8.000 otáček výše dává je logicky znát, ale přesto mě překvapilo, že jde o plynule rostoucí silný tah. Nějaké kopance výkonu jsem zatím nezpozoroval. I přes tuto přívětivost motoru si ovšem nemyslím, že by to byla motorka pro začátečníka (!).
Dlaší věc, která mě trochu překvapila, je způsob, jakým se na té motorce jezdí. Rozdíl mezi FZ6 a FZ1 jsem papírově vnímal jen v motoru, ale přesto jsem měl pocit jak v záběhu, tak po něm, že se na té motorce prostě jezdí jinak. Posez je trochu jiný, ovladatelnost také, jízdní vlastnosti rovněž. Pro mě je prostě FZ1 úplně jiná motorka, než původní představa: FZ6 se silnějším motorem.

Co je však pro sportovní ambice škoda, jsou použité penumatiky. Polocestovní Dunlopy toho asi dost vydrží, ale oproti Metzelerům, které jsem měl jako druhé a další na FZ6 jsou to gumy opravdu jen pro cestování. Nemám v ně prostě takovou důvěru. Ale je mi líto je vyhazovat a asi je to tak i lepší, protože těch odahdem 6 - 9.000 km co vydrží mi bude sloužit k tomu, abych se s motorkou sžil a na lepších gumách pak můžu posouvat hranice dál.

Cook
Cook napsal 09.07.12 v 21:48

Neni nad to udelat si jednou za cas radost za 10b

BESIP_FZ1
BESIP_FZ1 napsal 26.06.12 v 18:41

Super strojek s ladičkami ve znaku Skvělá volba Za mne jasně 10b

Martin1979
Martin1979 napsal 26.06.12 v 18:26

Co dodat. Jako milovník FZ slintam. Krásný stroj. Ať přináší jen radost a jezdí bez nehody. 10b

jikov
jikov napsal 26.06.12 v 16:22

Krásný stroj od Yamahy.Ať slouží bez nehod.Samozřejmě za 10b.