Jawa 175/356 (1958)

Vlastník Hikawa
Vloženo 7.11.2011
Aktualizováno 18.9.2013

Vloženo: 17.02.2012, Uskutečněno: 14.01.2012, Stav tachometru: 16541 km, Zhlédnuto: 16x

Po prohlídce původního motoru, zjištění závratných vůlí a opotřebení jsem se rozhodl, že tento motor nemá cenu renovovat. Ložiska se točila v karteru jak o závod, sem tam něco uštíplého a většina závitů stržených. Na první pohled se zdál v pořádku, ale druhý pohled ho poslal do věčných lovišť.
Naštěstí kamarád vlastnil torzo 175ky s jiným motorem, který byl zabalen v 30ti letém nánosu mazutu a zarezlý píst. Nevadí, rozpůlíme uvidíme. Po rozborce jsme na všech střevech nenašli stopy po opotřebení, kartery velmi slušné, akorát klika žádala repas.

Po té co motor prošel očistou, vložil jsem komplet nová C3 ložiska, nový labirynt, zrepasovanou klikovku s jehlovými ložisky nahoře i dole, sestavil převodovku a zaklapnul k sobě. Při sestavování spojky jsem nasadil nový primár a do koše vložil Ferodo spojkové lamely. Jsem na ně zvědavý, kolik vydrží. Původní výbrus vypadal velmi slušně, tak jsem z důvodu jiného průměru pístního čepu, nasadil nový píst skroužky a je fakt, že komprese se podstatně zvýšila. Pak už následovalo jen zkompletování ostatních součástí motoru, zadeklování a bylo hotovo.

• Hotovo

Po několika měsících je Jawka hotová. Chytá na první, dobíjí, vše svítí jak má stejně tak i funguje. Už se těším až na jaře vyrazíme na nějaký delší výlet, Bude to jistě mnohem pohodlnější než na pařezech :-) Jsem rád,

Uskutečněno: 17.02.2012
  • Sestavování část II.

Renovací také prošli přední i zadní tlumiče, kde byl vyměněn olej a těsnící kroužky. Kryt řetězu dostal nové kluzné pásky, které jsou vyrobené z lina do ping-pongářských hal :-)

Uskutečněno: 15.02.2012
  • Sestavování část I.

Co se týče renovace, nechtěl jsem zbytečně rozsáhle a finančně zasahovat. Jawka byla už od počátku v celku zachovalém stavu a tak prošla jen očistou a rozleštěním lakovaných částí. Díly kde byl lak již hodně špatný, přes

Uskutečněno: 01.02.2012