Suzuki XF 650 Freewind (1998)

Vlastník Freewind
Vloženo 26.2.2011
Aktualizováno 3.2.2013

Snadno ovladatelný a hodně pohodlný cestovní enduro poháněný velkobjemovym jednoválcem se dvěma karbecema a dvěma svíčkama - zajímavý.

První dojmy - První dojem byl motorka s nadčasovym designem, kterej oceníte až když ji vidíte naživo. Působí robustně ale je lehká. Po svezení hodně pohodlná a lehce ovladatelná s příjemnym průběhem krouťáku od nižších otáček. Jediný na co bylo potřeba si zvyknout, je cukání při podtočení ale to částečně řeší laděnej vejfuk. Ještě doplnim fantastickej zvuk jednoválce při při prvnim poslechu dokoupenýho laďáku.

Suzuki XF 650 Freewind je hodně pohodlná motorka se skvělou ovladatelností. Má slušnej krouťák od spoda pro jehož dosažení jí není potřeba točit nijak vysoko. Stačí 5 tis. otáček a jste na max. krouťáku 52 Nm. Při plnym plynu pak začne vydávat typyckej chraplavo-výbušnej zvuk - s laďákem nečekaně pěknej, sametově dunivej v nižších otáčkách, při plnym plynu hromobití.
Za co ji mám hodně rád je neskutečně komfortní jízda. Odpružení skousne snad všechno bez zpětnejch rázů do řídítek a není to na úkor ovladatelnosti v zatáčkách.
Prostě na okresky a do Jizerek jak dělaná.

Výhodou je, že v dnešní době už jde spíš o unikát, za 4 roky co jí mám jsem potkal jenom jedinou a to už ani nebyla tahle klasická verze.

Původně jsem si jí chtěl nechat jen pár let a pak přejít na něco novějšího ale docela mě dostala.

yuri13
yuri13 napsal 27.12.11 v 23:58

Pěkný kus.. V pěkném stavu.. Jen ty blastery nic moc.. Hlavně ať slouží! Tak hodně km bez nehod..