Yamaha XJR 1300 (1999)

Vlastník kapeso
Vloženo 14.2.2011
Aktualizováno 15.10.2014

Opravy a úpravy letos v zimě

Vloženo: 18.02.2011, Uskutečněno: 18.02.2011, Stav tachometru: 38526 km, Zhlédnuto: 9x

Letos přes zimu jsem se rozhodl,že si kromě pravidelné údržby také seřídím ventily . Není to až tak jednoduché,jak by se na první pohled zdálo,jelikož ventily se seřizují podložkami a ty se dají vytáhnout buď za použití speciálního přípravku, který podrží hrníček s ventilem zatlačený a podložka se vytáhne, nebo se demontují vačky. Já se rozhodl ,že vačky demontovat nebudu a přípravek také nemám. Proto za spolupráce kamaráda Zdenka -(Kawasaki ZX-6R Ninja - supr stroj :) )jsme na to vyzráli a každý hrníček ,který bylo nutno zatlačit, jsem zatlačil pomocí šroubováku a Zdenda vytáhnul podložku. Napřed jsem jsem všechny vůle změřil a po laborování jsme 8 podložek popřehazovali mezi sebou jednu mi soustružník stáhnul na magnetce a dvě jsem koupil nové v Yamaze,jelikož tam vyšly nejlevněji.Také jsem koupil nové těsnění pod víko ventilů.Bylo sice dost drahé ,ale v neoriginále se nedá sehnat levněji než origo!

Také jsem se rozhodl,že si namontuji vyhřívané gripy . Koupil jsem je na netu v Motogaráži a koupil jsem OXFORD OF693. Dost jsem četl recenzí,než jsem se pro ně rozhodl.Dají se koupit i levnější, ale podle toho co jsem četl tak tyhle dopadly nejlíp. Samotná montáž nebyla až tak složitá. Tím,že jsem dělal ventily tak už jsem měl nádrž dole,proto jsem měl super přístup k natažení kabelů od baterky a řídící jednotky gripů k řídítkám a samotným gripům. Sundání starých a montáž nových bylo otázkou cca 20 min. Pak už jenom zbývalo namontovat držák ovládání vyhřívání a připojit vše na baterku a bylo hotovo.

No a na konci sezony jsem ještě stačil přezout na nové gumy , ale už jsem nestihl na nich nic odjet,protože tady u nás v horách se najednou tak ochladilo,že se prostě nedalo vyjet. Obul jsem Dunlop Sportmax Roadsmart .Doufám,že jsem neudělal chybu,protože na dvousměsovkách jsem ještě nejezdil,i když tady na tyto jsem neslyšel nic špatného.

Také jsem vyměnil brzdovou kapalinu v přední brzdě, zadní brzdě a spojce.Největší sračky byly v nádobce na kapalinu pro spojku.Nevím kdo ji kdy měnil,ale já to nebyl dva roky tak jsem už musel! Teď mám na chvíli pokoj. :)

Zima ještě neskončila tak možná ještě něco vymyslím:)

• Oprava "malé xjr"

Tento týden jsem měl doma na opravu tuto super udělanou motorku. Je to předělaný rám z pincka a motor ze stadiona .Kola to má z taček a vevařené bubny.Upravenou zadní vidlici a řazení originál stadion na řiditkach. Nešel

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.08.2011
    Uskutečněno: 13.08.2011
  • Vyhřívané gripy - foto

Jak jsem popisoval montáž v deníku níže, tak teď přikládám pár fotek namontovaných gripů a jejích částí.Gripy fungují skvěle,jejich ovládání je snadné a přehledné - viz foto.

Vloženo: 19.02.2011
    Uskutečněno: 19.02.2011
  • Seřízení ventilů - foto

Jelikož jsem nefotil průběh seřizování ventilů tak přikládám alespoň můj rozpis podložek a vůlí a také fotku vyměněných podložek a těsnění víka ventilů.Popis prací je v deníku níže.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.02.2011