Cagiva River 600 (1995)

Vlastník Carlos20VT
Vloženo 14.8.2010
Aktualizováno 8.5.2011

Zimní servis

Vloženo: 04.04.2011, Uskutečněno: 04.04.2011, Stav tachometru: 35000 km, Zhlédnuto: 23x

Takže jsem přes zimu skontroloval spojku.Lamely byly ok bohužel mám vuli na ložisku spojkového koše takže mi to při vypuštěné spojce na volnoběh trochu chrčí.A taky byly dost povolené šrouby na pružinách takže ty jsem při skládání správně dotáhl.
Potom jsem se pustil na druhou stranu kde jsem chtěl skontrolovat volnoběžku a vyměnit v ní 4 šrouby kterými je volnoběžka chycena k setrvačníku. Při demontáži jsem zjistil,že šrouby mají vysokou pevnost tak jsem tam nechal puvodni a složil vše zpátky. Ke stažení setrvačníku je potřeba vyrobit speciální stahovák s jemným závitem jinak to prostě nejde.
Při výměně oleje mě zarazilo,že na dně vany byly ulomky něakého plastu,nakonec jsem zjistil,že to bylo nalepené z boku na magnetech od alternátoru.Asi něaké těsnění nebo co.Olej jsem nalil motul 5100. Nápln předepsaná od výrobce je 2,1 litru.
Když už jsem byl celý natěšený na první start tak mě zradila baterie.Sice byla doma v teple,ale nenábijel jsem ji tak uplně ztratila kapacitu a nejde už nabít.Takže momentálně čekám na novou baterii.
Dále jsem nahradil svíčku NGK která tam vubec neměla co dělat za brisk vhodného typu dle katalogu. To mohlo mít co k dočinění se špatnými studenými starty.
Originální vzduchový filtr jsem pouze vypral.Měnit ho by bylo mrháni peněz.Karbec taky vyčištěn.
Řětězovku jsem dukladně vyčistil přípravky ve spreji a jsem s výsledkem spokojen.Nečistoty vytekly ven a řetěz se hezky uvolnil tak jsem ho musel trochu dopnout.
No ještě počkat na baterku,gumy,plynová lanka a mužu jet sklidem někam k moři